Belediye çözüm masası kurdu

Kdz. Ereğli Ereğli Belediyesi halkın her türlü istek, şikâyet ve görüşlerini değerlendirerek kısa sürede çözüm üretme hedefiyle Çözüm Masası oluşturdu.

Belediye çözüm masası kurdu

Kdz. Ereğli Ereğli Belediyesi halkın her türlü istek, şikâyet ve görüşlerini değerlendirerek kısa sürede çözüm üretme hedefiyle Çözüm Masası oluşturdu. Yeni belediye binası giriş katında hizmet vermeye başlayan birim ile her türlü başvuruya karşı hızlı, etkili, akılcı ve pratik çözümler sunulması hedefleniyor.

Bu arada çözüm masasının kurulması ile her Çarşamba günü yapılan halk toplantıları da mahalle toplantılarına dönüştürüldü. Belediye Başkanı Uysal, 15 günde bir Başkan Yardımcıları ve Daire Müdürlerinin de katılımı ile düzenlenecek mahalle toplantılarında halkla buluşacak.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, yeni belediye binası giriş katındaki oluşturulan Çözüm Masası ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, vatandaşa daha hızlı ve kaliteli hizmet sunma amacıyla oluşturulan Çözüm Masası nın çalışmalarına başladığını söyledi.

Yeni belediye binası ile tüm birimlerin tek çatı altında toplanmasının ardından kurulan çözüm masasının, halkın Belediye ilgili talep, sorun ve dileklerini ilgili müdürlüklere iletmede köprü görevi göreceğini söyleyen Başkan Uysal, “Vatandaşlarımızın yapacağı her türlü başvuru en kısa süre içinde sonuçlandırılıp başvuru sahibine bilgi verilecek. Bu uygulama ile amacımız, zaman kaybını önlemek, katılımı arttırıp iletişimi güçlendirmek ve vatandaş memnuniyetidir.” dedi.

ÇÖZÜM MASASINA NASIL BAŞVURULACAK?
 
Kdz..Ereğli Belediyesi bünyesinde faaliyete geçen Çözüm Masası birimine bireysel başvurunun yanı sıra, 333 1 262 nolu telefon hattından, Kdz.Ereğli Belediyesinin http://www.kdz.eregli.bel.tr/ internet adresi “istek ve şikâyet” bölümünden ve cozummasasi @kdzeregli.bel.tr e-posta adresinden ulaşmak mümkün olacak.

HALK TOPLANTISI MAHALLE TOPLANTILARINA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Başkan Uysal, çözüm masasının çalışmalara başlamasıyla birlikte Çarşamba günleri yapılan halk toplantılarını, mahalle toplantılarına dönüştürdüklerini söyledi.

Bugün yapılan halk toplantısında halkın sorunlarını dinleyen Uysal, yeni süreçte 15 günde bir yapılacak mahalle toplantılarıyla halkla bire bir diyalog halinde, sorunları da yerinde görerek çözüm üretme hedefinde olduklarını ve bu çalışmanın mahalle muhtarları ile koordineli bir şekilde yapılacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2014, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39