Cinsel istismar suçundan yargılanan sanığa tahliye

Cinsel istismar suçundan yargılanan sanığa tahliye

Cinsel istismar suçundan yargılanan sanığa tahliye
Zonguldak’ta geçen yıl sosyal paylaşım sitesi Facebooktan tanıştığı 15 yaşındaki kız ile ilişkiye giren ve Cinsel istismar, Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarından yargılanan sanığın, tutuklu kaldığı süre ve mevcut delil durumu dikkate alınarak tahliyesine karar verildi. 
Edinilen bilgiye göre, 30 yaşındaki Birol Ç., Zonguldak’ta geçen yıl sosyal paylaşım sitesi Facebooktan 15 yaşındaki A.K. ile tanıştı. 17 Ocak 2015 tarihinde ailesinden ayrılan A.K., İstanbul’da yaşayan Birol Ç.nin yanına gitti. Yine iddialara göre A.K. ve Birol Ç., İstanbuldaki evde cinsel ilişkiye girdi. Durumdan haberdar olan Birol Ç.‘nin ailesi, 25 Ocak 2015 tarihinde Zonguldakın Kilimli ilçesine 15 yaşındaki A.K.’nin ailesinin yanına gitti. Ailelerin de ikna edilmesinin ardından çift sözlendi. A.K., sözlenme merasiminden üç gün sonra Birol Ç.nin annesinin ve babasının ikamet ettiği Çaycuma ilçesine gitti. A.K.nin ailesi durumu polise haber edince Birol Ç., Cinsel istismar, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarından 29 Ocak 2016 tarihinde tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Zonguldak 1.Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkan sanık Birol Ç.nin davasında taraflar dinlendi. Mahkemede söz alan tutuklu sanık Birol Ç., “Adalete sığınıyorum, tahliyemi istiyorum” dedi. Mahkeme, sanık Birol Ç.’nin tutuklu kaldığı süre ve mevcut delil durumu dikkate alınarak tahliyesine karar verdi. 15 yaşındaki A.K. ise Kdz. Ereğli Kız Yetiştirme Yurduna yerleştirildi.
Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2016, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48