EREĞLİ POLİSİNDEN TİNERCİLERE OPERASYON

Kdz Ereğli´de polis gelen yoğun şikayetler üzerine kullanılmayan eski binalara operasyon düzenledi.

EREĞLİ POLİSİNDEN TİNERCİLERE OPERASYON
gundemeregli.com-Kdz Ereğli´de polis gelen yoğun şikayetler üzerine kullanılmayan eski binalara operasyon düzenledi. Bazı mahalle sakinleri gençlerin eski binalara gelerek tiner ve uyuşturucu kullandığını söyledi.
Kdz. Ereğli İlçe emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Büro Amirliği ekipleri dün gece ilçenin çeşitli mahallelerindeki eski binalara operasyon düzenledi. Çok sayıda polis özellikle Akarca ve Orhanlar Mahallelerinde bulunan eski binalarda aramalar yaptı. İlçede son zamanlarda mahalle aralarındaki eski binalarda 15-16 yaşlarındaki gençlerin gelerek tiner, baly ve çakmak gazı gibi maddeler kullandığı ve mahalle sakinlerine rahatsızlık verdiği yönündeki ihbarlar üzerine polis denetimlerini sıklaştırdı. Dün gece çok sayıda polis ekibinin katıldığı operasyonlar sırasında uyuşturucu madde kullanan gençlere rastlanmazken, mahalle sakinleri yapılan denetimlerden memnun olduklarını söyledi. İlçede geçtiğimiz ay bonzai hap kullandıktan sonra çakmak gazı çekerek hayatını kaybeden 16 yaşındaki Barış Ergül’ün öldüğü eski binanın pencere ve kapıları belediye tarafından demirlerle kapatıldı.
Mahalle sakinlerinden 52 yaşındaki İsmail Alparslan, her akşam olayların yaşandığı eski binanın mahallede topladıkları imzalar sonucunda kapatıldığını anlattı. Mahallede ki eski binalara gelen gençlerin buralarda uyuşturucu madde kullandığını ve mahalle sakinlerini rahatsız ettiklerini belirten Alparslan şunları söyledi; “ Ben buraya 52 imza toplayarak dilekçe verdim. Birisini Belediye Kültür Müdürlüğüne diğerini de Müze Müdürlüğüne saat 2 de verdim. Akşam saatlerinde burada bir gencin ölüsü bulundu. Yanında çakmak gazı tüpü vardı. O olay dilekçe verdiğim gün oldu. Ondan sonra da kapıları kapatıldı. Biz cehennem ağzı mağaraları gibi demir kapılarla kapatılmasını istedik. Burada her akşam olaylar oluyordu. Devamlı olarak şikayette de bulunuyorduk. Bununla birlikte de ifade vermeye gidiyorduk. Kapılar kapandıktan sonra buraya giren yok. Şu aşağıda ki mahalle aralarında bir iki ev var. Birde burada aradan yukarıya çıkarken bir yer var. Oralara dadanıyorlar. Bunlar bir iki gurup herhalde. Hep gençler var. 16-17-18 yaşlarında. Polisler bu aralar eski binalara gelerek inceliyorlar. Bizlere de yardımcı oluyorlar. Bizde onlara yardımcı oluyoruz. Çok yaygınlaştı. Her tarafta çakmak tüpleri, Bali malzemeleri. Yazık gençlerimize yazık. Adam 2 liraya çakmak gazı alıyor. Onunla kafayı bulmaya çalışıyor. Aile sorunları ve girdikleri çevreler bu durumlarda etken oluyor dedi.
Ereğli İlçe emniyet Müdürlüğü ekiplerinin eski binalarda ki uygulamalarının aralıksız olarak devam edeceği belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2014, 04:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48