Ereğli´de öğretmenden öğrencisine dayak iddiası

Ereğli´de bir lisede öğretmenin derste telefonla oynadığı gerekçesi ile darp ettiği iddia edilen öğrenci ve ailesinin şikayeti üzerine soruşturma başlatıldı.

Ereğli´de öğretmenden öğrencisine dayak iddiası
Ereğli´de bir lisede öğretmenin derste telefonla oynadığı gerekçesi ile darp ettiği iddia edilen öğrenci ve ailesinin şikayeti üzerine soruşturma başlatıldı. 

İddiaya göre, Ereğli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde rehberlik öğretmeni M.Y., 11-G/2 sınıfında öğrencilerin gürültü yapmaları ve telefonla oynamaları üzerine kendilerini birkaç defa ikaz etti. Bu sırada telefonla oynamaya devam ettiği ileri sürülen öğrencilerden B.G´yi gören öğretmen, önce tokat attı ardından da yakasından tutup yere düşürdüğü öğrenciyi tekmelemeye başladı. B.G. diğer öğrencilerin araya girmesi ile sınıftan çıkartılırken, öğretmen M.A. da sakinleştirilmeye çalışıldı.

B.G., öğretmeni M.Y.’nin attığı tokat sonrası sol kulağında hasar meydana geldiğini ve duyma kaybı yaşadığını öne sürdü. Rehberlik dersinde öğretmeninin arkadaşlarını sessiz olmaları ve telefonları kapatmaları konusunda uyardığını belirten B.G., Bende arkadaşımdan kendi telefonumu aldım. Ben telefona bakarken, telefonumla oynarken geldi bana vurdu. Ondan sonra yere atıp tekmeledi. Tekmelerken arkadaşlarım araya girdi, hocayı geri çektiler. Beni de alıp sınıftan çıktılar. Olayın ardından ben ağabeyimi aradım ve okula geldi. Bölüm şefi öğretmenimizle konuştu. Kulak zarımda delinme var, yarın saat 13.00’te ameliyat olacağım. Kulak zarımda hasar var, vücudumda izler var” dedi.

Karakola giden engelli baba C.G. ise öğretmenden şikayetçi olduğunu söyledi. Bir eğitimcinin şiddet uygulamasına anlam veremediğini belirten Cevdet G., “Ben çarşıda dolanıyordum. Abisi aradı beni, çocuğun dayak yediğini söyleyince ben inanmadım. Abisini okula gönderdim. Daha sonra benim yanıma geldi. Baktım çocuğun kulağı duymuyor. 2 metre yakında çağırıyorum çocuğu kulağı duymuyor. Hastaneye götürdüm, doktorda söyleyince yarın operasyon olacak. Ben karakolda zaten gerekenleri söyledim. Ben bundan davacıyım. Ben Milli Eğitim Müdürlüğü’ne de gittim. Oradan okulu arayıp gerekenin yapılmasını söylediler. Ben sakat halimde çocukları okutmaya çalışıyorum. Bu işin peşini bırakmaya hiç niyetim yok” diye konuştu. 

Öğrencisine dayak atmakla suçlanan rehberlik öğretmeni M.Y. ise iddiaları yalanladı. Gazetecilerin kendisi ile görüşme talebini geri çeviren M.Y., verdiği ifadede sınıfta telefonu ile oynayan ve gürültü yapan öğrencisini uyararak sınıftan dışarı çıkarttığını ancak kesinlikle dayak atmadığını ifade etti.

Ereğli Kaymakamlığı, olayla ilgili hem adli hem de idari soruşturma başlattı.
Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2015, 14:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
cevdet gün
cevdet gün - 7 yıl Önce

arkadaslar hoca dövmedim diye ifade vermis niye bugün cocukları toplayım ozaman sahit olarak gideni sınıfta bırakırım diye tehdit ediyo ben bu işi bizzat syın .cumhurbaskanına şikayet edecem bugun bnm cocugumu dven zihniyet yrnda szin cocugunuzu döver söver ölmüş annesine küfür etmiş ben asla sikaytimi geri cekmem

SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48