Erkek çocuk isteyenlere manda yoğurdu öneriyor

Manda yetiştiriciliği yapan Satılmış Furuncu ve Halil Özdemir yaptıkları yoğurtların cinsel gücü arttırdığını ve erkek çocuk sahibi olmak isteyenlerin rağbet ettiğini iddia etti.

Erkek çocuk isteyenlere manda yoğurdu öneriyor
Bartın´ın Kumluca Beldesi Zafer köyü Katır Ovası Yaylası´nda manda yetiştiriciliği yapan Satılmış Furuncu ve Halil Özdemir yaptıkları yoğurtların cinsel gücü arttırdığını ve erkek çocuk sahibi olmak isteyenlerin rağbet ettiğini iddia etti. 

Bartın´ın Ulus ilçesi Kumluca beldesi Zafer köyü Katır Ovası Yaylası´nda manda yetiştiriciliği yapan Satılmış Furuncu ve Halil Özdemir devlet desteğiyle mandacılığa başladı. Uzun yıllar yaylalarda mandalarını otlattıklarını ifade eden Satılmış Furuncu ve Halil Özdemir, yayladaki otlarda afrodizyak etkisi bulunduğunu ve bu otlarla beslenen mandaların sütünden yapılan yoğurtların cinsel gücü arttırdığını söyledi.ERKEK ÇOCUK İSTEYENLERE MANDA YOĞURDU ÖNERİYOR

Kendisinin 5 erkek çocuk sahibi olduğunu ve manda yoğurdunu erkek çocuk isteyenlere önerdiğini söyleyen Halil Özdemir, Manda yoğurdunun özellikleri saymakla bitmez. Kaymağı da çok değerlidir. Besleyicilik açısından çok faydalıdır. Kalp sağlığı ve kalın bağırsak kanserini önlemede faydalıdır. Prostatı engellemede faydası vardır. Tabi cinsel hayata büyük katkısı var. İspatlanmış bilinen bir gerçek. Özellikle haftalık yiyenler cinsel açıdan faydalı olduğu ispatlanmıştır. Manda yoğurdunu erkek çocuk isteyenlere öneriyoruz. Hastalıklara birebir iyi geliyor. Cinsel gücü de arttırıyor. Biz köyümüzde üç arkadaşımızla birlikte bu işe başladık. Yeterli kaynağımız yoktu. Orköy kanalı ile üçer tane manda aldık. Bize ekonomik bir destek oldu. Ulus Orman İşletmemize müteşekkiriz. Amacımız mandacılığı daha ileriye taşımaktır. Mandacılık başlı başına bir değerdir dedi.MANDACILIK SEKTÖRÜ UNUTULMAYA YÜZ TUTTU

Mandacılık sektörünün Türkiye’de unutulmaya yüz tuttuğunu ifade eden Satılmış Furuncu, Mandacılık sektörü Türkiye’de unutulmaya yüz tutmuş durumdadır. Yetim ve öksüz kalmıştır. Kimsenin yapmak istemediği mesleklerden biri haline gelmiştir. Zor, meşakkatli ama bir o kadar da bilen için değerli bir meslektir. Son yıllarda mandacılık büyük oranda değer kaybetmiş. Bundan 10 yıl evvel bir milyonun üzerinde manda varken, şu an yüz binin altına düşmüştür. Tabi bunda çeşitli faktörlerle birlikte en önemli faktörlerden biri köylerdeki nüfusun azalması ve aşırı göçtür. Tarım sektöründekilerin sanayi sektörüne kaymasıdır. Bu işe gönül vermemizin sebebi kazancından öte sevdiğimiz ve baba mesleğimiz olduğu için çocukluktan bir merakım olduğu için bu işe gönül verdik. Manda eti çok değerli bir ettir. Özellikle 40 yaş üstü için kolesterol açısından kırmızı et damar sertliğine yol açarken manda etinde kolesterol oranı sıfıra yakın derecede. Yine mandanın sütü yoğurt olarak tüketiliyor. Manda yoğurdunun faydası maksimum derecede yüksektir. Manda yoğurdu çok lezzetli ve daha yağlıdır. Mide rahatsızlıkları ve kalp sağlığı için faydalı. Herkesin daha çok dikkatini çekecek bir özelliği de aile saadeti için manda yoğurdu çok faydalıdır dedi.
Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2014, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER