EŞ ZAMANLI RAMAZAN BASKINI

Ramazan ayı nedeniyle Tarım İl Müdürlüğü ekipleri kasaplara ani baskınlar düzenledi.

EŞ ZAMANLI RAMAZAN BASKINI
gundemeregli.com-Zonguldak´ta Ramazan ayı nedeniyle Tarım İl Müdürlüğü ekipleri kasaplara ani baskınlar düzenledi.Ramazan ayının gelmesi ile birlikte Zonguldak Tarım İl Müdürlüğü ekipleri denetimlerini sıklaştırdı. Önceki aylarda yapılan denetimlerini iki katına çıkartan ekipler, kasaplara ani baskınlar düzenliyor.

Eş zamanlı baskın düzenleyen Tarım İl Müdürlüğü, Kozlu ve Kilimli İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri, tezgahlarda ve soğutma dolaplarında bulunan etleri denetliyor. Etlerde mezbaha mührü ve kayıt evraklarını inceleyen ekipler, yasal olmayan uygulamalara göz açtırmıyor.

Denetimlere gıda kontrol görevlileri de eşlik ediyor. Kontrol görevlileri paketlenmiş etlerin son kullanma tarihi ve seri numaraları gibi ambalaj numaralarını denetliyor.“KANUNA UYMAYANA TAVİZ YOK”

Tarım İl Müdürlüğü Veteriner Hekimi Yücel Günay ise kanunlara uymayanlara taviz olmadığını ifade etti. Ramazan ayında denetimlerin daha da sıklaşacağını dile getiren Günay, şöyle dedi:

“Tarım İl Müdürlüğü ekiplerimizce ve teknik elemanlarla haber vermeden ani baskınlar şekliyle denetimlerimizi sürdürüyoruz. Kozlu ve Kilimli ilçelerimizde de diğer ilçelerde de baskınlar yapılıyor. Ramazan ayı dolayısıyla kontrol ve denetimlerimiz daha da sıklaşacaktır çünkü biraz daha fazla gıda tüketimi olacak. Genelde Zonguldak merkez mezbahamızda kesilen etlerden çok, il dışından gelen etlerimiz mevcut. Bugün yaptığımız denetimlerde bir olumsuzluk görülmedi. Etlerimiz mühürlüdür. İnsan sağlığı açısından bir sıkıntı yoktur. Bundan sonra daha sık yapılacaktır. Mesai saati gözetilmeden bu baskınlar yapılacaktır. Mesaiden sonra da olsun günün her saatinde denetimler yapılacaktır. Kanunlara uymayanlara kesinlikle taviz olmadan 6 bin TL para cezası uyguluyoruz.”

Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri 2013 yılında yaklaşık 170 denetimin yapıldığını bildirdi. 2014 yılında 79 denetim yapılırken, bir kişiye de kaçak et kesiminden 6 bin 151 TL’den para cezası uygulandı.
Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2014, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48