IŞİD’in rehin aldığı 49 Türk serbest!

Başbakan Davutoğlu, IŞİD´in rehin aldığı Musul Başkonsolosu ve 48 çalışanının saat 5:00 itibariyle Türkiye´ye getirildiğini söyledi.

IŞİD’in rehin aldığı 49 Türk serbest!

Irakta Işıd’ın elinde bulunan 49 konsolosluk görevlisi sabaha karşı Suriye’den Türkiye’ye getirildi. MİT teşkilatının teslim aldığı 49 konsolosluk görevlisi Şanlıurfa’da sağlık kontrolünden geçirildi. Sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilen konsolosluk görevlilerinin şuanda Şanlıurfa ‘da MİT görevlileriyle birlikte olduğu öğrenildi. Yerleri ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken konsolosluk görevlilerinin yine MİT görevlileriyle birlikte havalimanına getirilerek Başbakan Davutoğlu ile buluşturulması bekleniyor. Öte yandan Şanlıurfa Havalimanı’nda yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı gözlendi.

KONSOLOSLUK GÖREVLİLERİ HAVALİMANI´NA DOĞRU YOLA ÇIKTI

MİT binasında bulunan 49 konsolosluk görevlisi Şanlıurfa Emniyet Müdürü ile birlikte buradan ayrıldı. 3 ayrı otobüse bindirilen konsolosluk görevlileri yoğun güvenlik önlemleri altında Şanlıurfa Havalimanı’na doğru yola çıktı. MİT binasında gazetecileri fark eden konsolosluk görevlileri yüzlerini kapatmaya çalıştı.

 BAŞBAKAN DAVUTOĞLU TWİTTER´DAN DUYURDU

Başbakan Davutoğlu IŞİD’ın elinde bulunan 49 konsolosluk görevlisinin serbest bırakılmasına ilişkin Twitter´dan açıklma yaptı. Başbakan Davutoğlu, Aziz milletimin gözü aydın. Irak´ta alıkonulan vatandaşlarımızı bugün sabah 5´te ülkemize getirdik.Bu süreçte vakur duruşunu bozmayan ailelere kalpten teşekkür ediyorum. Hepsine büyük geçmiş olsun. Bu süreçte büyük çaba gösteren başta MİT Müsteşarımız Hakan Fidan olmak üzere tüm görevlilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Çok zor bir dönemin geçiren ve bugün ülkelerine dönen vatandaşlarımı gönülden kucaklıyorum. Tekrar gözümüz aydın. dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2014, 06:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER