Konserve yaparken yangın çıktı 3 hektarlık alan kül oldu

Konserve yaparken yangın çıktı 3 hektarlık alan kül oldu

Konserve yaparken yangın çıktı 3 hektarlık alan kül oldu
Zonguldak’ın merkeze bağlı Osmanlı köyünde 8 kişilik ailenin bahçede konserve yaptıkları sırada yaktığı ateş rüzgarın etkisiyle otluk alana sıçrayınca yaklaşık 3 hektarlık alan kül oldu. 
Edinilen bilgiye göre yangın, Zonguldak Merkeze bağlı Osmanlı köyünde saat 17.30 sıralarında meydana geldi. Bir mahalle sakininin evinin bahçesinde konserve yaparken rüzgarın etkisiyle yangın çıktı. Yangının başlaması ile birlikte mahalle sakinleri doldurdukları su kovalarıyla otluk alanda çıkan yangını söndürmeye çalıştılar. Yangının büyümesi üzerine Orman Bölge Müdürlüğü’ne haber veren mahalleli, yangına kendi imkanları ile müdahale etmeye çalıştı.
Olay yerine gelen ekipler yaklaşık bir saatlik çalışma ile yangını kontrol altına aldı. Söndürme çalışmasının ardından soğutma çalışması gerçekleştirildi.

MAHALLELİDEN YOL TEPKİSİ
Erdal Yılmaz adlı vatandaş, konserve yapıldığı sırada yangının çıktığını ifade ederek, “Fasulye pişirmek için ateş yakmışlar. Rüzgarın etkisiyle müdahale edilemeyince yayılmış. Bundan daha önce de yanmıştı. Daha önce fazla yer açmıştı. Bu kez daha az yandı. 15 seneden beri bu yol yapılamadı. Yangın büyüseydi daha büyük facia olabilirdi” diye konuştu.
Yangının söndürülmesinin ardından jandarma ve Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri soruşturma başlattı.
Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2016, 07:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER