Makine Mühendisleri Odası´ndan Başkan Tekin´e ziyaret

Makina Mühendisleri Odası Kdz. Ereğli Temsilciliği üyeleri Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin´i ziyaret etti.

Makine Mühendisleri Odası´ndan Başkan Tekin´e ziyaret
Makina Mühendisleri Odası Kdz. Ereğli Temsilciliği üyeleri Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekini ziyaret etti.
Makine Mühendisleri Odası Kdz. Ereğli Temsilcisi Necdet Canbulat ve yönetim kurulu üyeleri Adnan Karaarslan, İsmail Donat teknik görevli Emre Bayrat Başkan Tekini ziyaret etti. Heyet ziyarette Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ile tanışmak ve asansör denetimi konusunda görüş alışverişinde bulunmak istediklerini kaydetti. Canbulat, kanunen belediye denetimindeki asansörlerin A tipi akredite kuruluşların denetlemesi gerektiğini söyleyerek, denetim sonucunda asansörlerin çalışmaya, iş güvenliğine ve can güvenliğine uygun olup olmadığına bakıldığını ve yeşil, sarı ve kırmızı etiket kullanıldığına dikkat çekti.
Belediye Başkanı Nuri Tekin ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Makine Mühendisleri Odasının önemli görevler üstlendiğini söyledi. 
Tekin asansör konusunda toplumsal alışkanlığı yıkmak gerektiğini vurguladığı konuşmasında, “Asansör deyip geçmemek gerek. Asansör kazalarını görüyoruz. Birçok kez cana mal oluyor. Kadere inanıyoruz ama tedbiri de elden bırakmamak gerekiyor” dedi.
Başkan Nuri Tekin, Alaplı Belediyesinin asansörlerin periyodik kontrolleri için A Tipi akredite kuruluş olan Makine Mühendisleri Odası ile protokol yaptığını belirtti.
Tekin konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği gereğince asansörlerin kontrol ve muayenesi Bakanlık onaylı A tipi akredite kuruluşlar tarafından yapılmaktadır. Yapılan protokole göre, Makina Mühendisleri Odası belediyemiz sınırları içerisindeki bütün asansörlerin yıllık periyodik muayenelerini yapacak. Kontrollerde yönetmeliklere uygun asansörler ile uygun olmayan asansörler belirlenecektir. Asansörlerin yıllık muayeneleri mutlaka yaptırılmalıdır. Muayene yaptırılmayan asansörler devre dışı bırakılacaktır” ifadelerine yer verdi.
Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2016, 13:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48