Okul önünde bekleyenlere para cezası

Ereğli´de okul önünde bekleyen 27 kişiye Kabahatler Kanunu gereğince 180´er lira para cezası uygulandı

Okul önünde bekleyenlere para cezası

Kdz. Ereğli’de son 10 gündeyapılan denetimlerde,okul önünde bekleyen 27 kişiyeKabahatler Kanunugereğince para cezası uygulandı.

Ereğli Emniyet Müdürlüğünce hayata geçirilenGüvenli Eğitim Projesine kapsamında okul müdürleri, okul aile birliği başkanları ve yöneticilerine yönelikAtatürk Kültür Merkezi´ndebilgilendirme toplantısı düzenlendi.

İlçe Emniyet Müdürü Timur Özgen, burada yaptığı konuşmada, okul ve çevresinde denetimlergerçekleştirildiğini söyledi.

Polis sorumluluk bölgesinde 2 anaokulu, 25 ilköğretim, 17 ortaokul ve 21 lisede24 bin 270 öğrencinin eğitim öğretim gördüğünü belirten Özgen,suç istatistiklerini çıkardıklarını, olay sayısının fazla olduğu okullara en kıdemli amirlerigörevlendirdiklerini dile getirdi.

Özgen, projenin meyvelerini almaya başladıklarını, her okulda bir irtibat görevlisinin bulunduğunuvurgulayarak, şunları kaydetti:

Okul müdürlükleriyle belirli aralıklarla görüşmeler gerçekleştirilip olan veya olabilecektehlikelere karşı fikir alışverişinde bulunuluyor. Okulların çevresinde suç potansiyeli olan, uyuşturucu madde satmak isteyen, kötü alışkanlıklar kazandıran iş yeri ve şahıslar ileyasa dışı siyasi amaç taşıyan oluşumlarla mücadele etmek istiyoruz. Oluşturduğumuz komisyonca 30 Eylül-10 Ekim tarihlerinde okul çevrelerinde yapılan asayiş denetiminde 87 öğrencinin ders saatinde dışarıda olduğu tespit edildi.Yine okul çevresinde bekleyen 27 kişi hakkında da idari işlem gerçekleştirdik. Bu kişilere Kabahatler Kanunu´na göre 180´er lirapara cezası kestik.

Özgen, daha sonra katılımcıların sorularını cevapladı,önerilerini dinledi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2014, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48