Ramazan davulcularına düzenleme..

Ramazan davulcularına düzenleme..

Ramazan davulcularına düzenleme..

Kdz.Ereğli Belediyesi Ramazan Ayı davulcularına bir düzenleme getirdi. Belediye tarafından mahallelerde görev alacak 47 davulcuya çalışma kartları verilirken, kartı olmayan davulcuların vatandaştan her hangi bir bahşiş yada ücret toplamaları yasaklandı.

11 Ayın Sultanı Ramazan Ayının geleneklerinden biri olan Ramazan Davulcuları, Kdz.Ereğli Belediyesi sınırları içerisinde ay boyunca belli bir düzen içerisinde çalışmalarını sürdürecekler.

Kdz.Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürü Alptekin Dursun, 31 mahallede Ramazan ayı boyunca görev alacak 47 davulcuya çalışma izni verdiklerini belirtti.

Dursun, ay boyunca Ramazan Davulcularının belli bir düzen içerisinde çalışacaklarını kendilerine tebliğ ettiklerini belirterek; “Ramazan ayına yakışan şekilde belli bir düzen içerisinde çalışmaları için belediye olarak gerekli tebliğleri çalışma izni verdiğimiz davulcularımıza yaptık. Davulcularımız, mahallelerimizin büyüklüğüne göre gece saat 01 ila 03 arasında çalacaklar” dedi.

KARTI OLMAYAN ÜCRET TOPLAYAMAZ

Dursun, çalışma izni kartı olmayan davulculara her hangi bir ücret yada bahşiş ödenmemesi konusunda vatandaşları uyararak; “Geçtiğimiz yıllardan da biliyoruz ki, bazı uyanıklar Ramazan ayının ortasında ve sonunda evleri dolaşarak ‘ben Ramazan Davulcusuyum’ diyerek vatandaşlarımızı istismar ediyorlar. Bunun için artık her bir Ramazan Davulcusuna resimli kart verdik. Kartı olmayan davulcular para yada bahşiş toplayamaz. Bu konuda halkımızı dikkatli olmaya davet ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2016, 13:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48