Şoförler odası yeni binasına taşınacak

Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Köksal Osman Bahar, yeni bina ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Şoförler odası yeni binasına taşınacak
Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Köksal Osman Bahar, yeni bina ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi. 
Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Köksal Osman Bahar, ikinci makas mevkisinde bulunan 69 ambarlarının olduğu alanda Milli Emlak Genel Müdürlüğünden temin edildiğini söyledi. Bir hafta içerisinde mevcut binadan çıkarak yeni yerde hizmet vereceklerini ifade ederek şunları söyledi.
“Ben Sayın Valime, Sayın İl Emniyet müdürüme, Defterdarıma esnafım ve kendi adıma bir kez daha teşekkür ediyorum. Bize çok güzel bir yer gösterdiler. 69 Ambarları yolu üzerinde ikinci makas kavşağında bulunan eski Plaza’nın olduğu binayı bizim için Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden bize temin ettiler. Bina uzun zamandır kullanılmadığı için tadilata ihtiyaç vardı. Odamızın ekonomik durumu belli. O masrafı karşılayacak durumumuz yoktu. Bu nedenle biz tadilatın yapılabilmesi anlamında yardım çağrısında bulunmuştuk. Bu konuda bize yardımcı olan başta Sayın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Metin Demir’e, yönetim kurulu üyelerinden Mehmet Abalı, Canpa Limited Şirketi’ni, işadamı Yusuf Bey’e, Sayın Kozlu Belediye Başkanıma, Sayın Federasyon başkanıma teşekkür ediyorum. Kendilerinin destekleri bizleri biraz olsun rahatlattı ama yetmedi. Başkan vekilimiz Sayın Engin Kızılkan’ın üzerine bende kefil olarak kredi çektik. Yaklaşık 80 bin TL’yi bulan bir tadilatımız oldu. Tadilatlarımız bitmek üzere. Zannedersem önümüzdeki hafta içerisinde yeni binamıza taşınacağız. Şoför esnafına yakışır bir şekilde binamız olacak Sayın Valimizin sayesinde. İnşallah hayırlı olur. Esnafa layık bir yer olacağını düşünüyorum. Bir aksilik olmazsa önümüzdeki hafta içinden itibaren orada esnafımıza hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.
D4’DE YÜZDE 85’E VARAN İNDİRİME GİDİLDİ
Esnafın üzerinde büyük bir yük olan ve yıllardır düzenleme yapılması konusunda çalışmalar yapılan D4 belgesi ile ilgili Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığının yeni bir düzenleme yaptığını, bu düzenleme dahilinde D4 maliyetinde yüzde 85’e varan indirime gidildiği müjdesini veren Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Köksal Osman Bahar şöyle devam etti:
Bunun akabinde Sayın Ulaştırma ve Denizcilik Bakanımız Binali Yıldırım ile görüştük. Sayın müsteşarlarımızla da görüştük. D4 yetki belgesiyle ilgili yüzde 85’e varan bir indirim şuanda uygulanıyor. Esnafımıza bu gelişmeyi mesaj yoluyla duyurmaya çalıştık. Sizin vasıtanızla bir kez daha duyuru yapmak istiyoruz. İnşallah esnafımız bu indirim fırsatını değerlendirecektir. Bu D4 belgesinin yükünü hükümetimizin yapmış olduğu bu çalışma sayesinde bir nebze olsun gidereceğiz. Bu konuda görüşmelerimizde bize yardımcı olan Sayın AK Parti Milletvekilimiz Özcan Ulupınar’a, AK Parti Merkez İlçe Başkanımız Metin Karaduman’a teşekkür ediyorum. Onlar bize bu konuda çok yardımcı oldular. Bu vesile ile 4-5 seneden beri uğraştığımız D4 ile ilgili büyük sıkıntımız da ortadan kalkmış oldu. Terminalden terminale taşımacılık olan bu sistemde artık terminal gündemin dışına çıkmış oldu. Artık terminal olmasına bir ihtiyaç yok. Bu genelge ile bizlere bildirildi. Bu indirim dönemsel bir indirim olacak ama zamanı daha bize bildirilmedi. Onun süresi de bize bir genelge ile bildirilir. Bu fırsattan arkadaşlarımızın yararlanması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü yarın uygulamalarda polisimize, jandarmamıza D4 pahalı vesaire gibi mazeretlerle gelemeyeceklerdir. Onun için bu fırsatı çok iyi değerlendirmeleri gerekir diye düşünüyorum.

63 YAŞ SINIRI 66’YA ÇIKARILDI
Yapılan yeni düzenleme ile 63 olan SRC kullanma yaşının 66’ya çıkarıldığını da müjdeleyen Bahar; “Bunun yanı sıra SRC kullanma belgeleri 63 yaşına kadardı. Şimdi 66 yaşına kadar SRC’yi esnafımız alabilecek. Ticari araçlarda mesleğini idame ettirebilecekler. Bu da bizim şoför esnafımız için büyük bir gelişme oldu. Bunları sizlerin nezdinde duyurmuş olalım. Bize bu konuda yardımcı olan bakanlığımıza ve herkese teşekkür ediyoruz.
Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2016, 06:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48