Sözer, ilçe başkanlığına adaylığını açıkladı

MHP Alaplı ilçe Başkanı Serhat Sözer, 3 Ocak 2015 tarihinde yapılacak olan 11. Olağan Kongrede başkanlığa yeniden aday olduğunu açıkladı.

Sözer, ilçe başkanlığına adaylığını açıkladı

MHP Alaplı ilçe Başkanı Serhat Sözer, 3 Ocak 2015 tarihinde yapılacak olan 11. Olağan Kongrede başkanlığa yeniden aday olduğunu açıkladı.

MHP Alaplı ilçe Teşkilatının 3 Ocak 2015 tarihinde yapılacak olan 11. Olağan kongresi öncesinde MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan’ın katılımıyla düzenlenen toplantıda mevcut başkan Serhat Sözer, başkanlığa yeniden aday olduğunu açıkladı.

Haziran ayında ilçe başkanlığına atandıktan sonra partiye yeni yüzler kazandırdıklarını ve kazandırmaya da devam ettiklerini belirten Sözer,” Partimizi en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyoruz” dedi.

Yaşanabilir bir Alaplı için şahsı, ekibi ve yeni katılacak arkadaşlarla beraber yollarına devam etmek istediklerini belirten Sözer Artık yeter şimdi söz senin diyerek tüm vatandaşları MHP çatısı altında da toplanmaya çağırdıklarını söyledi.

Göreve geldiklerinde Alaplı’nın menfaatine olacak her konuda herkesimle işbirliği yapacaklarını beyan ettiklerini ve bunu da gerçekleştirdiklerini belirten Sözer, “ Parti Genel Merkezi´miz il ve ilçe kongreleri için 17 Kasım itibari ile startı vermiştir. Alaplı’mız da 3 Ocak 2015 tarihinde ilçe kongresini yapacağız ve bu kongrede Seçilecek olan yeni başkan ve yönetimi üç hilalli bayrağımızı belki de tarihimizin en önemli seçimi olan milletvekilliği seçimine taşıyacaktır. Ülkenin durumu ortadadır. Zonguldak´ımızın da durumu ortadadır ve artık bir kan değişikliğine dolayısıyla Zonguldak´ a gerçek manada hakim, Zonguldak´ı Tanıyan sorunlarını bilen ve bu sorunların Çözümü noktasında elinden geleni hakkıyla yapacak milletvekillerine ihtiyacı vardır. Özellikle Alaplı’mız AKP ye yüzde 65 gibi yüksek bir oranla destek vermekte fakat bunun karşılığını alamamaktadır. Bölgemizde ki sorunları çözme noktasında Halkımızdan artık değişim istiyor ve Milliyetçi Hareket Partisine destek vermelerini istiyoruz. Bu nedenle en az 2 milletvekili diyerek yola çıkıyoruz. Haziran Ayında ilçe başkanlığına atandıktan sonra partimize yeni yüzler kazandırdık ve kazandırmaya da devam edeceğiz. Partimizi en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyoruz. Teşkilat bina değişikliği ile işe başladık hemen arkasından kurduğumuz ekiple Alaplı’mızın sorunları ve çözümleri konusunda gerek diğer siyasi partiler gerekse sivil toplum kuruluşları ile faydalı görüşmeler yaptık. Alaplı’nın menfaatine olacak her konuda herkesimle işbirliği yapacağımızı beyan etmiştik ve bunu da gerçekleştirdik. Yaşanabilir bir Alaplı için ben, ekibim ve yeni katılacak arkadaşlarımızla beraber yolumuza devam etmek istiyoruz ve tüm vatandaşlarımızı ‘Artık yeter şimdi söz senin ‘diyerek MHP çatısı altında toplanmaya çağırıyor ve 3 Ocak 2015 de yapılacak ilçe kongresinde aday olduğumu açıklıyorum. Rabbim çıktığımız bu yolda yar ve yardımcımız olsun” dedi.

MHP Zonguldak il Başkanı Hamdi Ayan da yaptığı konuşmada, “Serhat başkanımız daha önce merkez yönetim kurulu kararı ile ilçe başkanlığına getirilmiştir. Milliyetçi Hareket Partisini Alaplı’da var olduğunu, MHP’nin Alaplı’da iktidara yürüdüğüne dair başarılı çalışmalar yapmıştır. Ben kendisine teşekkür ediyorum. Alaplı’da ilçe kongresi 3 Ocak 2015 tarihinde yapılacaktır. Alaplı’da mevcut başkanımızla devam etme kararı aldık. Kendisi ile 3 Ocak 2015 tarihinde kongreye gideceğiz. Ben başkanımızın bu azmi ve çalışması ile karşısına bir adayın çıkacağını düşünmüyorum. Çıkacak olan arkadaşlarımızın da en azından mevcut yönetime saygı, sevgi ve kardeşlik çerçevesinde karşısında olmak yerine yanında olacağına inanıyoruz. Ama illa da aday çıkmak isteyen arkadaşlarımıza aday olma demeyiz. Fakat bir yapının oluştuğunu kendilerinin de görmeleri lazım. Biz bu arkadaşlarımızla MHP il Teşkilatı olarak yolumuza devam etmek istiyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 08:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48