Turpçu,sorunlar ortak

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu seçim çalışmalarını Kilimli sürdürdü.

Turpçu,sorunlar ortak

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu seçim çalışmalarını Kilimli sürdürdü.

Kilimli halkını ziyaret eden ve sıkıntılarını dinleyen Turpcu’ya İl Başkanı Ertuğrul Koltuk, Kilimli Belediye Başkanı Ali Arslankılıç, Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün, Kilimli Belde Başkanı Filiz Karademir ve çok sayıda partili eşlik etti.

Pazaryeri ve bölge esnafıyla görüştükten sonra açıklamalarda bulunan Turpcu, iktidar oldukları ilk 100 gün içinde TTK’ya en az 3200 işçiyi alacaklarını ve ardından TTK’nın 14500 kişilik olarak norm kadrosunu tamamlayacaklarını dile getirdi.

Turpcu yaptığı açıklamada, “Sorunlar hep ortak. 7 Haziran tarihinde CHP’nin iktidara gelmesi ile birlikte Zonguldak’ın sorunlarının çözüleceğine inanıyorum Milletvekili düzeyinde Zonguldak’ın sorunlarının çözümü geçmiştir. Çatalağzı ve Kilimli’nin en büyük ortak sorunu TTK’da azalan istihdam sorunudur. Burada bu kömür ihtiyacımız olmadığı için mi çıkartılmıyor. Bu kömür çıkartılmıyor ama dış ülkelerin şirketleri bize bu kömürü satıyorlar. Ayrıca Çatalağzı ve Muslu’da kurulurken yerli kömür alınacak denilerek yapılan santrallerimiz var. Şuanda bunlar kente bir faydaları olmayan ithal kömürle havamızı ve doğamızı kirletiyorlar. Hem de işçi açıklarına sebebiyet veriyorlar. Bu bölgenin en büyük sorunlarından bir tanesi TTK’dır. Buraya ilk 100 gün içerisinde Genel Başkanımızın da söylediği gibi acilen 3200 işçi alınacak. Toplam işçi sayısı da 14500 norm kadroya çıkartılacaktır. Biz bunarlı kafamızdan atmıyoruz. Bunları TTK Genel Müdürü ile yaptığımız görüşmeler neticesinde söylüyoruz. Türkiye’de yollar ve tüneller yapıldı. Fakat Zonguldak’ta bunlar bile yapıldı. Yani CHP iktidarından başka Zonguldak’ın çözüm yolu yok. CHP iktidara gelebilirse bu sorunların tamamı çözülecektir. İnsanlarımız hep açlık sefalet içerisindeler. Açlık sınırının aşağısında yaşayan bir kentiz. Zonguldak halkının yapacakları tek iş var oda AK Partilisi MHP’lisi CHP’lisi partilisi partisizi hep birlikte CHP’yi iktidara getirmeleridir. CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun hazırladığı seçim beyannamesinden başka kentimizi düşünen hiçbir siyasi parti yok. Bizler işini bilen insanlarız ve CHP kadrolarında işi bilen kişiler vardır. Biz projelerimizle o kadar çok ses çıkarttık ki iktidar mı olunacak yoksa koalisyon mu, yok bu parayı nereden verecekler falan diyor. Bu para ve bu kaynak var. Yeter ki bu parayı doğru yerlere kullanılırsın” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2015, 07:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48