Vatandaşlar canından bezdi

Sahil yolundaki çalışmalarda patlatılan dinamitler nedeniyle korku dolu anlar yaşadı. Patlamalar nedeniyle havaya uçan taşlar park halindeki araçlara zarar verdi.

Vatandaşlar canından bezdi
Zonguldak´ın Kilimli ilçesinde yaşayan vatandaşlar, sahil yolundaki çalışmalarda patlatılan dinamitler nedeniyle korku dolu anlar yaşadı. Patlamalar nedeniyle havaya uçan taşlar park halindeki araçlara zarar verdi.
İlçede sahil yolu yapımı için atılan dinamitler vatandaşları canından bezdirdi. Atılan dinamitler nedeniyle evleri sarsılan Deniz kent sitesi sakinleri ´deprem´ paniğiyle kendilerini dışarı attı. Mahalle sakini Can Eliyazıcı dinamit atılması sonrası mahalleden büyük taşlar topladıklarını ifade etti. Park halindeki araçların da zarar gördüğünü ifade eden Eliyazıcı, Burada sahil yolumuz yapılmakta, sahil yoluna karşı değiliz. Yüklenici firma buradan taş almak için dinamit atıyor. Yol açmak için değil, taş almak için yapıyorlar. Dinamitin atıldığı yerden mahalle 200 metre mahallenin ortasında kocaman taşları topluyoruz. Buradan çoluk çocuk hasta var. Buradan başta Vali Ali Kaban başta olmak üzere emniyet müdürümüze ve karayolları genel müdürümüze sesleniyoruz. İlla birinin canının mı yanması lazım? İlla bu taş birinin kafasına mı gelmesi lazım? Yetkilerin buraya bir an önce önlem almasını istiyoruz. Tüm mahalle sakini olarak bu konudan rahatsızız. Kara kola gerekli şikayetleri bulunduk. Bir kaza gelmeden birinin canı yanmadan bir an önce önlem alınmasını istiyoruz” dedi.
Patlamanın şiddetine dikkat çeken bir mahalle sakini ise Balkonda oturuyorduk. Daha önce siren sesinden 5 dakika sonra atıyorlardı. Ama bugün bu zamana kadarkinin en şiddetlisiydi resmen taş yağdı. Kilimli ve İnağzı toz bulutu halindeydi. Patlama sırasında bina oturup kalkıyor. Bu patlama depremden daha şiddetliydi yetkililer bu konuya çare bulsunlar diye konuştu.
Patlama sonrasında mahallede park halinde olan araçların çeşitli yerlerine taşlar düşerek hasar verdi.
Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2015, 14:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48