Zonguldak şehidine ağlıyor

Zonguldak şehidine ağlıyor

Zonguldak şehidine ağlıyor
Hakkâri Yüksekovada teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Tunahan Kartalın cenazesi, sabah saatlerinde belediye morgundan alınarak Merkez mahallesindeki evine getirildi.Türk Silahlı Kuvvetlerine ait uçakla dün gece Zonguldaka getirilen Piyade Uzman Çavuş Tunahan Kartalın cenazesi, Kozlu Belediyesine ait Cenaze Hizmetleri Müdürlüğü morguna konuldu. Sabah saatlerinde anne Bağdagül Bozkurt ve yakınları morga geldi. Burada şehidin tabutu açılarak anne ve yakınlarına gösterildi. Şehidin cenazesi Kozlu Belediyesine ait cenaze aracı ve konvoy eşliğinde Merkez mahallesindeki evine getirildi.
Anne Bağdagül Bozkurt ve şehidin kız arkadaşı güçlükle ayakta durabildi. Anne Bağdagül Bozkurt, önce oğlunun tabutuna sarıldı, ardından tabutun yanı başına oturarak dua etti. Garnizon Komutanı Tuğgeneral Birol Şimşek, AK Parti ve CHP milletvekillerinin de bulunduğu törende Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin ve vatandaşlar şehidin ailesini yalnız bırakmadı. Şehidin askerlik mesleğini sevdiğini söyleyen eniştesi Ramazan Duyar, Şehit hepimizin şehidi yalnız akıllı olmak lazım. Bu sadece PKKnın işi değil, dış güçlerin de parmağı vardır. PKK silahı nereden alıyor. Kandile silah fabrikası mı açıldı? Dış güçler veriyor. Ne zaman bu ülkeye büyük yatırımlar yapılsa olur böyle şeyler. Tunahan işini severek yapıyordu. Yaklaşık bir ay önce izine gelmişti. Kız arkadaşı vardı, kızın ailesi de daha yeni yeni öğreniyordu birlikteliklerini. Kızımız bugün buraya gelmiş. Nasip değilmiş, onun da hayalleri yıkıldı. Çocuk yaştayken babası Tunahanı terk etti. Kdz. Ereğliden buraya getirdik annesiyle. Babasının yokluğunu hissettirmemeye çalıştık. Tunahan babasıyla görüşmüyordu. Babasının izini kaybettik. Uzmanlığa giderken güvenlik soruşturmasında babasının İstanbulda olduğunu öğrenebilmiştik diye konuştu.İstanbulda askerliğini tamamladıktan sonra 2014 yılında Uzman Çavuşluğa başvuran şehit Tunahan Kartalın cenazesi, evinin önünde helallik alınmasının ardından Kozlu Kent meydanına getirildi.
 
ŞEHİDİMİZ EREĞLİDE TOPRAĞA VERİLECEK
 
Şehidimiz için Kozluda binlerce kişinin katıldığı Cenaze töreni yapıldı.Şehidimizin Cenazesi Kdz.Ereğli İlçesine Bağlı Balı Köyü Mahallesinde toprağa verilecek
 
 
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2016, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48