15 şüpheliden 13'ü serbest bırakıldı

15 şüpheliden 13'ü serbest bırakıldı

15 şüpheliden 13'ü serbest bırakıldı

Zonguldak merkezli 10 ilde düzenlenen FETÖ operasyonunda gözaltına alınan 15 kişiden 13ü adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturması kapsamında ardışık arama ve kripto şifreleme yöntemlerini kullanan TSK içerisindeki FETÖ üyelerinin yakalanmasına yönelik 25 Nisanda Zonguldak merkezli Hatay, Kilis, İzmir, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Mardin, Şanlıurfa, Mersin olmak üzere toplam 10 il ve KKTCde eş zamanlı operasyon düzenlenmiş ve aranan 15 şüpheli gözaltına alınmıştı.
Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler sabah saatlerinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edilen 15 şüpheliden, 13 adli kontrolle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Şüphelilerin etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak örgütün faaliyetleri hakkında bilgiler verdiği öğrenildi. Savcılıkta etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediklerini bildiren 2 şüpheli için ise ek gözaltı kararı verilerek tekrar emniyete götürüldü.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2018, 21:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48