15 TEMMUZ MİLLİ İRADE FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

15 TEMMUZ MİLLİ İRADE FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

Zonguldak Valiliği himayelerinde TÜGVA İl temsilciliği tarafından Devlet Güzel Sanatlar Galerisi Sergi Salonunda 15 Temmuz Milli İrade Fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Zonguldak Valiliği himayelerinde TÜGVA İl temsilciliği tarafından Devlet Güzel Sanatlar Galerisi Sergi Salonunda gerçekleştirilen 15 Temmuz Milli İrade Fotoğraf sergisinin açılışına Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Vali yardımcısı Turgut Subaşı, Garnizon Komutanı Ayhan Kafalı, Zonguldak Belediye Başkan yardımcısı Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Yağız, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Gönen Süslü, İl Emniyet Müdürü Metin Turanlı, Rektör Mustafa Çufalı, İl Müftüsü Aşır Durgun, TÜGVA İl temsilcisi Murat Yılmaz, sivil toplum kuruluşu, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Sergi açılışı sonrasında Vali Tutulmaz ve beraberindekiler sergide yer alan 15 Temmuz hain darbe girişimine ait fotoğrafları incelediler. Vali Tutulmaz, Tabletli fotoğrafa doğru tutarak interaktif video gösterimini izledi.  Sergiyi gezdikten sonra açıklamalarda bulunan Vali Tutulmaz, şöyle dedi; “ dört yıl önce bugün ülkemiz adına önemli bir gün yaşandı. Bağımsızlığına, birliğine bugün bir kez daha sahip çıktı. Bu tür sergilerde gençlerimiz bu günleri unutmamalıdır. Bu hafta değişik etkinliklerle haftayı değerlendireceğiz. yeniden milli birliğimize, demokrasimize sahip çıktığımızı göstereceğiz. Ancak bu yıl Pandemi nedeniyle etkinlikler sembolik olacak. Allah tekrar bu millete bu sıkıntıyı yaşatmasın” dedi 

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2020, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48