19 Mayıs etkinlikleri kortejle başladı

19 Mayıs etkinlikleri kortejle başladı

19 Mayıs etkinlikleri kortejle başladı

Zonguldakta 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 99. yıl dönümü törenlerle kutlandı.
Fevkani Köprü üzerinden başlayan gençlik yürüyüşü Valilik önünde son buldu. Gençlik yürüyüşüne, Gençlik ve Spor hizmetleri müdür Vekili Hakan Yüksel, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun, CHP İl Başkanı Hayri Güney, MHP Kadın Kolları Başkanı Mevlude Yalçıner, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Serhat Yıldırım ve Siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, daire müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Zonguldakta 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 99. yıl dönümü törenlerle kutlandı.
Fevkani Köprü üzerinden başlayan gençlik yürüyüşü Valilik önünde son buldu. Gençlik yürüyüşüne, Siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, daire müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.
Saygı durusu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından valilik önü Atatürk Anıtına çelenk konuldu. Törende, Vali Ahmet Çınar, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel günün anlam ve önemi ne ilişkin bir konuşma yaparak şunları söyledi;
Bugün, milletimizin büyük Önder Mustafa Kemal Atatürkün önderliğinde başlayan kurtuluş mücadelesinin ilk adımının atıldığı gün olan 19 Mayısın 99. yıl dönümüdür. Bütün umutlarım tükenmeye başladığı bir dönemde Mustafa Kemal Atatürkün Samsuna çıkması, bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin de başlangıcı olmuştur. Bu tarih ile birlikte Türk milleti, kendi makus talihini tersine döndürmeye başlayarak, esaret altında var bulunamayacağını ve kutsal vatan Topraklarımızın ilelebet işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır. Millî mücadeledeki inanç, birlik, beraberliğin her zaman örnek alınarak aynı kararlılıkla sürdürülmesi ülkemizin başarıya ulaşmasında en büyük etken olacaktır. Biliyoruz ki sizler, Türk milletinin geleceği, yarınlarımızın teminatısınız. Yarınların sorumluluğunun üstenebilecek şekilde, nitelikli, bilgili ve ideal sahibi insanlar olarak yetişmeniz için bizler elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz sizlerinde vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır sözünü rehber edinerek çok çalışıp ilerde şansınızı birleşik olan görevi en iyi şekilde yapacağından asla şüphemiz yoktur. Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor bayramınızı tebrik ediyor başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum.
Törenin ardından çeşitli spor dallarında öğrenciler tarafından gösteriler sergilendi. Tören halk oyunu gösterileri ile tören sona erdi.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Valilikte gençlik şöleni

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2018, 06:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48