Alaplı'da İlk Öğretim Haftası kutlandı

Alaplı'da İlk Öğretim Haftası kutlandı

Alaplı'da İlk Öğretim Haftası kutlandı

Alaplı’da İlköğretim Haftası dolayısıyla bir kutlama programı düzenlendi. Atatürk Anıtına Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulması ile başlayan tören Ahmet Zeki Atalay İlkokul bahçesinde devam etti.

Haber Merkezi - Alaplı Ahmet Zeki Atalay İlköğretim Okulu’nda, İlköğretim Haftası törenlerle kutlandı. Etkinlikler saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.
16 Eylül 2019 Pazartesi, Alaplı ilçesinde, Ahmet Zeki Atalay İlköğretim Haftası’nda düzenlenen törene, Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik , Cumhuriyet Başsavcısı, Daire Amirleri, okul müdürleri, öğretmenler öğrenciler ve bazı veliler de katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunması ile başlayan törende, okul müdürü ve ilçe milli eğitim müdürü konuşma yaparak, öğrencilere, velilere, öğretmenlere seslendiler.

“BEŞ KONU BEŞ ADIM”
Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, ilçede eğitim ve öğretimin kalitesinin artırıldığına dikkati çekerek, şu mesaj ve bilgilere yer verdi:
“Öncelikle ilköğretim haftası açılış programına hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bir insanı zeka yönünden eğitip, ahlak yönünden geride bırakıyorsanız toplumun başına bela hazırlıyorsunuz demiş bir alim. Geleceğimiz öğrencilerimizi en iyi şekilde eğitip, ilim, irfana yönlendirmeliyiz. Bu, biz eğitimcilerin birincil vazifesidir.
Alaplı Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, 8 bin 500 öğrenci, 480 öğretmen ve 32 resmi kurumla toplam 52 kurumla eğitim-öğretime 2019-20 eğitim öğretim sezonuna hazırız. Gerek ihalelerimiz, gerek fiziki ortamlarımız gerekse öğretmen yeterlilikleri bakımından ilçemiz gayet iyi durumdadır.
Bizlerin Alaplı’da başarmış olduğu eğitim yönünden en büyük hedef ‘ Beş Konu Beş Adım’ adı altında birinci olarak eğitim-öğretimin niteliğinin ve akademik başarının artırılması, ikinci olarak sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde iyi bir ilçe görünümü, üçüncü olarak projelerde ekip oluşturma, dördüncüsü, eğitimde iyi örnekler bakımından Alaplı’mızdan güzel projeler çıkartmak ve beşincisi de değerler eğitimiydi. Bu beş konuda Alaplı olarak çok değerli okul müdürü arkadaşlarımızla hedef edindik ve üç yıl neticesinde LG’de il birincisi olarak inşallah gereken yerimizi oluşturduk, koruduk. Bu emekte payı geçen başta kaymakamlarımız, belediye başkanımız, öğretmenlerimiz, velilerimiz, öğrencilerimiz, bütün Alaplı’da var olan siyasetçilerle beraber hepsine şükranlarımız arz ediyorum. Teşekkür ediyorum.”

“ÖĞRETMEN YALNIZ ALFABE OKUTAN DEĞİLDİR”
Okul Müdürü İsmail Yavuz yaptığı konuşmada şunları kaydetti:
“Uzun bir tatilin ardından başlayan yeni eğitim ve öğretim dönemi çeşitli etkinliklerle okullarda kutlanarak, eğitimin önemi anlatılmaktadır. Biz burada yarının büyükleri olan öğrencilerimiz için varız. Onları geleceğe en güzel şekilde hazırlamanın çabası içerisindeyiz. Bu mücadeleyi siz değerli velilerimizle birlikte yürütmenin gerekliliğini de biliyoruz. Başöğretmen Atatürk, ‘ Öğretmenler her fırsattan yararlanarak halka koşmalı, halk ile beraber olmalıdır. Öğretmen, yalnız çocuğa alfabe okutan değildir’ diyerek veli, öğretmen işbirliğinin önemini vurgulamıştır.
Sevgili öğrenciler, içinde bulunduğunuz imkânların farkında olarak elinizden gelenin en iyisini yapmış olmanın çabası içerisinde olmalısınız. Çünkü Vatanımızın ve Milletimizin geleceği sizlersiniz. Her zaman bunun bilincinde olarak, pes etmeden, bir öncekinin daha iyisini hedefleyerek, çalışmanızı bekliyoruz.
Değerli öğretmen arkadaşlarım, her gün artan bir heyecan ve sevgiyle okul yollarına düşüyorsunuz. Öğretmenlik, bir ömür boyu sürecek bir öğrenciliktir. Biz eğitimciler bunu çok iyi biliyor, okullu olmanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Öğrenme ve öğretmen isteğinin her zaman canlı olacağı bir yıl geçirmeniz dileğiyle ilköğretim haftanız kutlu olsun.”dedi.
Konuşmaların ardından 2. sınıf öğrencileri 1. sınıfa yeni başlayan küçük kardeşlerine çiçek vererek hoş geldiniz dediler. Günün anlam ve önemine belirten şiirler okundu, okulun 3. sınıf öğrencilerinden oluşan halk oyunları ekibi güzel bir gösteri yaptı. Daha sonra hatıra fotoğrafı çektirldikten sonra tören sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2019, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48