ArslantürkTarım'ın büyük başarısı…

-Türkiye’nin ‘en parlak’ 100 şirketi arasında, 5’inci sırada yer aldı

ArslantürkTarım'ın büyük başarısı…

 

 Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu ve Londra Borsası işbirliğiyle hazırlanan Türkiyenin en parlak 100 şirketini kapsayan liste açıklandı.

 

Listede Trabzon’da fındık sanayi ve ihracatıyla iştigal eden ve Araklı ilçesinde entegre fındık işleme tesislerine sahip olan Arslantürk Tarım Ürünleri 5’inci sırada yer alarak büyük bir başarıya imza attı.

 

Listede yer alan şirketler 2013-2016 yılları arasında Türkiye’nin aynı dönemdeki GSYH artış hızının iki katı üzerinde büyüme göstermeleri dikkate alınarak değerlendirme yapıldı.


1-Beşler Makarna Un İrmik Gıda San. Ve Tic. A.Ş

2-Hastavuk Gıda Tarım Hayvancılık San. Ve Tic. A.Ş
3-Sepaş Plastik Kimya İnşaat Otomotiv San. Ve Tic. A.Ş
4-TYH Uluslararası Tekstil Pazarlama San. Ve Tic. A.Ş

5-Arslantürk Tarım Ürünleri San. İhr. ve İth. A.Ş
6-AGT Ağaç San. ve Tic. A.Ş

7-Kılıç Deniz Ürünleri Üretimi İhr. İth. ve Tic. A.Ş

8-Elvan Gıda San. ve Tic. A.Ş

9-Başhan Tarımsal Ürünleri Pazarlama San. ve Dış Tic. A.Ş

10-Teklas Kauçuk San. ve Tic.

 

ARSLANTÜRK TARIM

1950 yılında Hacı Sait Arslantürk tarafından başlatılan fındık ticareti, daha sonraki yıllarda Dursun Ali Arslantürk tarafından devam ettirilmiş  zahire, fırıncılık, beyaz eşya ve mücevherat işlerinin ilavesiyle 1983 yılına kadar gelmiştir.1983 yılında tacirlik den sanayi işletmesine geçiş de ilk fındık kırma fabrikası faaliyete geçmiştir.

Dünyada hızlı gelişen tüketim anlayışı ve sağlıklı gıda yaklaşımlarını yakından takip eden firmamız 1994 yılında Organik Fındık Üretimine başlar ve kısa zamanda Türkiye’nin en büyük Organik Fındık üreticisi olur. İhracatçı firmaların tedarikini yapan firma 1998 yılında ihracat yapmaya karar verir ve kısa zamanda Türkiye’nin en çok Fındık ihracat yapan 10 firmasının içine girer.

2000 yılında 2. Fındık Kırma ve İşleme Tesisiyle sektörde tesis anlayışının faaliyete geçirdiği tesisleriyle tüm dünyaya gösterir. Gelişen teknoloji, hijyen koşulları ve kalite anlayışı firmamızı 2006 yılında Türkiye’nin en modern Fındık İşleme tesislerinden birini ülkeye kazandırır.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2017, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER