BAŞIBOŞ KEDİ VE KÖPEKLERİN DURUMU İÇLER ACISI....

BAŞIBOŞ KEDİ VE KÖPEKLERİN DURUMU İÇLER ACISI....

Şehir merkezinde sayıları gün geçtikçe artan başıboş köpekler açlık ve hastalıkla mücadele ederken, hayvan barınağının bir türlü açılamayışı vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Şehir merkezinde cadde ve sokaklar zaman zaman Gazipaşa Caddesi üzerinde sürüler halinde dolaşan başıboş köpekler hem vatandaşları tedirgin ediyor, hem de üzülmesine neden oluyor.

Başıboş köpeklerden birçoğunun hasta ve yaralı olduğu, aç ve susuz kaldığı gözlemleniyor. Kayıt altında bulunmayan ve herhangi bir sağlık kontrolünden geçmeyen köpeklerin sayısı her geçen gün artıyor. Vatandaşlar konuyla ilgili görüşlerini açıklarken, " Başıboş köpekler hiçbir sağlık kontrolünden geçmeden sokaklarda dolaşıyor. Çoğu hasta ve yaralı. Zaman zaman aç ve susuz kaldıkları görülüyor. Çağdaş bir toplumda böyle birşey olmaz. Sağlıklı, standartlara uygun hayvan barınakları inşa etmek, bu mekanlarda veteriner ve hayvan bakıcıları tahsis ederek, gerekli bakım ve sağlık kontrollarını sağlamak, hayvanların beslenme ihtiyacını karşılamak belediyelerin ve ilgili makamların görevidir. Onlara şefkat ve merhamet elimizi uzatmak ancak böyle gerçekleşir" şeklinde konuştular.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2020, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48