Başkanlar Kuleden Uçuş İzni İstediler

Başkanlar Kuleden Uçuş İzni İstediler

Başkanlar Kuleden Uçuş İzni İstediler

ZONGULDAK - Zonguldak, Ereğli, Devrek, Çaycuma ve Alaplı ticaret ve sanayi odaları başkanları imzaladıkları ortak deklarasyonla, Çaycuma Havaalanının yurt içi ve yurt dışı uçuşlara açılmasını istedi.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, oda başkanları adına yaptığı yazılı açıklamada, imza altına aldıkları deklarasyonu AK Parti milletvekilleri Hüseyin Özakır, Faruk Çaturoğlu ile CHP Zonguldak milletvekili Ünal Demirtaşı TBMMdeki makamlarında ziyaret ederek teslim ettiğini belirtti.

Türk Hava Yollarının (THY) ülkenin pek çok noktasına uçuş gerçekleştirmesine karşın Zonguldaktaki potansiyeli görmezden gelmesini anlamsız bulduklarını ifade eden Demir, şunları kaydetti:

Bölgenin yatırım alabilmesi, nitelikli iş gücü çekebilmesi, ürettiği ürünleri pazarlayabilmesi, pazarladığı ürünleri uygun koşullarda satabilmesi, sattığı ürünleri etkin bir şekilde alıcıya ulaştırabilmesi, o şehrin, o bölgenin ulaşım altyapısının, ulaşım çeşitliliğinin ve işlerliğinin tam olmasına bağlıdır. Kara, deniz, hava ve demiryolu ulaşımlarının her biri farklı farklı avantajlar sunmaktadır. Ülkemizde büyük şehirlerin dışındaki şehirlerimizi havayolu taşımacılığı ile tanıştıran, uçma alışkanlığını kazandıran hep Türk Hava Yolları olmuştur. Bölgemizde de hava yolu taşımacılığının yerleşmesi için THYnin öncülüğüne ihtiyaç vardır. Bugün THY, Anadolu Jet olarak ülkemizdeki en ücra yerlere bile uçmakta, günde en az 2-3 sefer düzenlenmektedir. Bölgemizde de Anadolu Jetle THYnin bu alışkanlığı oluşturması çok önemlidir. Bir an önce faaliyete geçilmesi gerekmektedir. Zonguldak, Bartın, Karabük İllerimiz ve Batı Karadeniz Bölgemizin tüm yetkilileri birlik olup gerekli girişimlerde bulunulmalı ve ilk etapta Anadolu Jet ile uçuşlar başlatılmalıdır.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2017, 17:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Durmuş
Durmuş - 4 yıl Önce

Öncelik olarak İstanbul - Zonguldak arası uçuşlar için başlatılmasını bekliyoruz.

Muhammet kolay
Muhammet kolay - 4 yıl Önce

İnşallah yurt içi uçuşları olur özellikle İzmir.............

Sezai çağdaş
Sezai çağdaş - 4 yıl Önce

İLGİNİZE TŞK EDER SAYGILAR SUNARIM

SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48