Beklenen açıklama geldi! Festival iptal!

Beklenen açıklama geldi! Festival iptal!

Beklenen açıklama geldi! Festival iptal!

Zonguldak Karelmas Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri kapsamında Aleyna Tilki ve Ferhat Göçer'in sahne alacağı açıklanmıştı.
Festivalin iptal edildiğini açıklayan Zonguldak Beleidye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan: "Vatandaşlarımızın teveccühü ve iradesi ile 31. Mart’ta göreve geldiğimiz Zonguldak Belediyesi’nde, modern Belediyeciliğin gerekliliklerine ilişkin tüm alt yapının oluşturulması, daha mutlu bir Zonguldak için tüm planlamaların yapılması adına gece gündüz demeden yoğun bir gayretin içindeyiz. Yakın gelecekte inşallah bu çabalarımızın sonuçlarını tüm Zonguldak hissetmeye, görmeye, özlediği, beklediği hizmetlere kavuşmaya başlayacaktır. Bu noktada vatandaşlarımızın arzu ettiği, bizimde 31 Mart yerel seçimlerinde dile getirdiğimiz ve çok önemsediğimiz 16. Karaelmas Kültür ve Sanat Festivaline ilişkin olarak, 26 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek organizasyon planımızı kamuoyu ile daha önce paylaşmıştık. 
Festivale ilişkin komitemizi Nisan ayında büyük hızla oluşturmuş, çok başarılı geçeceğine inandığımız etkinlikleri de kısa zamanda planlamıştık. 
Ancak bu süreçte 27 Mayıs’ta Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından başlatılan ve büyük bir başarı ile devam eden, ancak maalesef şehit haberlerini de aldığımız Pençe Harekâtının toplumumuzun geniş bir kesiminde hassasiyeti artırdığını gözlemlemekteyiz. 
Komitemizce, sürece ve ülke gündemine geniş bir açıdan bakmaya çalışılarak, sınırlarımızda devam eden operasyonlar, siyasi iklim ve toplum hassasiyeti doğrultusunda, meclis üyesi arkadaşlarım ve festival komitemizin ortak kararı ile şu an için festival programımızı iptal etmenin daha doğru bir davranış olacağı tarafımızca değerlendirilmiştir.
Bu karar, Zonguldak’ta eğlenceden müziğe, sanattan kültürel etkinliklere, muhteşem organizasyonlar ile halkımızı buluşturmak için duyduğumuz özlemi ve sabırsızlığımızı çok daha artırdığını ifade ederek tüm halkımıza saygı ve sevgilerimi sunuyor, muhabbetle kucaklıyorum."

Gündem

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 19:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cumhur
Cumhur - 3 yıl Önce

Cok guzel bir düşünce ŞEHİT var iken festival eylence cok YANLIŞ tir aynisini kdz ereğli icinde festivalin iptalini istiyoruz festillar iptaller edilsin komple TURKİYEDE

SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48