BEÜ'ye rekor başvuru!

BEÜ'ye rekor başvuru!

BEÜ'ye rekor başvuru!

Her yıl uluslararası öğrenci kontenjanını ve başvuru sayısını arttıran Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’ne ilgi bu yıl da rekor düzeye ulaştı. 
Dünya’nın dört bir yanından BEÜ’de eğitim almak isteyen öğrencilerin başvuruları 15 Temmuz’da sona erdi. 106 farklı ülkeden rekor sayıda toplamda 15.762 uluslararası öğrenci adayı öğrenim görmek için üniversiteye başvuru yaptı.
BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Üniversitemizin uluslararasılaşma çalışmalarının en önemli unsurlarından birinin yabancı uyruklu öğrencilerin üniversiteye kazandırılması olduğunu belirtti. Rektör Çufalı: “Üniversitemize yapılan rekor sayıda başvurudan anlaşılacağı üzere tanınırlığı olan, dünyanın dört bir yanından öğrencilerin ilgisini çeken bir yükseköğretim kurumu haline gelmiş bulunuyoruz. 16 -19 Temmuz 2019 tarihleri arasında öğrencilerin, ilgili kontenjanlara yerleştirme işlemi titizlikle, yönerge ve mevzuatlara göre yapılacak, sonuçlar üniversitemizin web adresinden duyurulacaktır. Bu vesileyle ifade etmek isterim ki; 2019- 2020 akademik yılında kampüslerimizde toplamda 2000’e yakın uluslararası öğrencimizle, bir kültür mozaiği oluşturmaya devam edeceğiz” dedi. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nin kapılarını dünyaya açan bir üniversite olduğunun altını çizen Rektör Çufalı, eğitim-öğretim, araştırma, geliştirme anlamında hem Türkiye'de hem dünyada  önde gelen eğitim kurumlarından biri olmayı hedeflediklerini belirterek kaliteli eğitim anlayışıyla uluslararasılaşma çalışmalarını sürdürülebilir kılmaya, bu vesileyle üniversitenin, şehrin ve ülkemizin tanıtımına katkı sunmayı amaçladıklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2019, 19:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48