BEÜ’de İnovasyon Konferansı

BEÜ’de İnovasyon Konferansı

BEÜ’de İnovasyon Konferansı

BEÜ 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı için belirlediği “Şimdi İnovasyon Zamanı!” sloganı kapsamında Teknopark tarafından düzenlenen konferans dizisinin üçüncüsü olan “TÜBİTAK 1512 - BİGG DÜNYA / Bireysel Genç Girişim Hızlandırma Programı ve COSME EEN – Avrupa İşletmeler Ağı” inovasyon konferansı öğrencilerimizin yoğun katılımı ile iki bölüm şeklinde gerçekleşti. 
Konferansın ilk bölümünde, 35 yaş altı genç girişimcilere TÜBİTAK tarafından sunulan 200.000 TL’lik BİGG hibe desteği hakkında bilgi verilerek başvuru öncesi, sırası ve sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalar detaylı olarak anlatıldı. İkinci kısımda ise Ar-Ge İnovasyon ürünlerinin alımı ya da satımı için dünya üzerinde oluşturulmuş en büyük pazarlardan biri olan Avrupa İşletmeler Ağı tanıtıldı. Sunumda, ağ üzerinde, farklı ülkelerdeki potansiyel alıcı ya da satıcılarla nasıl diyalog kurulabileceği ve işbirlikleri geliştirilebileceği vurgulanırken pazara ulaşmanın ne kadar kolay olduğu verilen örnekler ile sergilendi. Özellikle öğrencilerimize inovasyon bilinci aşılama konusunda oldukça başarılı geçen etkinlik, soru-cevap bölümü ile tamamlandı.
Etkinlikte bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, üniversitenin bölgede inovasyon bilincini geliştirmek üzere düzenlediği etkinliklere hız kesmeden devam edeceğini ve sırada TÜBİTAK’tan gelecek bir ekip tarafından sunulacak ARDEB ve BİDEB Projeleri ile ilgili bilgilendirme konferansının olduğunu belirtti.
Konferans sonunda Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı ve TTK Genel Müdür Yardımcısı Muharrem Kiraz tarafından konuşmacılar, Aslı Astarcı ve Betül İşbilir’e teşekkür plaketi sunuldu.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2018, 21:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48