“EL ELE, OMUZ OMUZA MÜCADELE EDECEĞİZ”

Ebru Uzun, “El ele, omuz omuza mücadele edeceğiz”

“EL ELE, OMUZ OMUZA MÜCADELE EDECEĞİZ”

Salı günü 130 kişilik bir heyetle Ankara’da Cumhurriyet Halk Partisi (CHP)  Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’yı ziyaret eden Merkez ilçe Başkanı Ebru Uzun ziyareti değerlendirirken, tüm kırgınlıkları sona erdirip, el ele, omuz omuza mücadele edeceklerini söyledi.

CHP İl Başkanı Murat Pulat, CHP’ İl ve ilçe yöneticileri ve CHP’li Belediye başkanlarıyla birlikte Ankara’ya giden heyet, CHP Zonguldak Milletvekilleri Ünal Demirtaş ve Deniz Yavuzyılmaz’ın da kendilerine katılmalarıyla ilk önce CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ile görüşme yaptıklarını belirten Ebru Uzun, Salıcı’nın kendilerine 31 Mart seçimlerinde İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyelerindeki başarının tesadüf olmadığını, tüm örgütlerin birlik ve beraberlik içinde çalışarak başarının elde edildiğini söyledi.

CHP’nin  Mart ayı sonunda yapacağı büyük kurultayda da Zonguldak teşkilatları olarak Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na tam destek verdiklerini ifade eden CHP Zonguldak Merkez ilçe Başkanı Uzun, Ankara ziyareti ile ilgili şu değerlendirmede bulundu.

“GÜZEL BİR TOPLANTI OLDU”

 “Ankara’ya 130 kişilik bir heyetle kalabalık bir şekilde gittik. İlk önce Genel merkezimize gittik, Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan yardımcımız Oğuz Kaan Salıcı ile bir toplantı gerçekleştirdik. Genel başkan yardımcımız bu toplantıda bize 31 Mart’taki başarının yol haritasını anlattı.  Bu başarının kesinlikle bir tesadüf olmadığı, örgütlerimizin istedikten sonra yapıcı bir çalışma ile böyle büyük başarılara imza atabileceğini anlattı. Kongre süreçlerinde yaşanan tatsızlıkların artık bütün örgütlerin geride bırakarak, birbirimize sarılmamız gerektiğini,  tüm Türkiye’nin Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına ihtiyacı olduğunu ve 31 Mart’ı kendimize bir milat alarak ve o dönem yapılan çalışmaları da kendimize örnek alarak hep beraber iktidara yürüyeceğimizi anlattı. Güzel bir toplantı oldu. Oradan da Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne geçtik” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun her Salı günü düzenlediği grup toplantısına da katıldıklarını kendisi ile görüşme yaptıklarını da belirten Uzun, “Genel Başkanımızın grup toplantısına katıldık. Sonra odasında kendisi ile göreve yeni başlayan arkadaşlarımızın tanışma şansı oldu. Kendisi hepimize kongre süreçlerinin hayırlı olmasını, iyi çalışmalara imza atacağımıza inandığını söyledi. Bizi o şekilde kalabalık görmek de onu mutlu etti. Biliyorsunuz ay sonunda büyük kurultayımız var. Biz de Zonguldak’ın tüm örgütleri olarak kurultayda ve sonrasında içinden geçtiğimiz bu sıkıntılı süreçlerde Genel başkanımızın her koşulda yanında olacağımızı beyan ettik. Daha sonra da Meclis’e ilk defa gelen arkadaşlarımız Meclis’i gezdiler. O heyecanı yaşadılar. İyi bir sonuçla döndüğümüzü düşünüyorum. Herkes daha motive oldu, bu motivasyonun kurultaydan sonra daha da artacağına inanıyorum. Bütün Cumhuriyet Halk Partililerin önümüzdeki süreçte iktidara yürüdüğümüz bu yolda motivasyonunun çok iyi olduğunu düşünüyorum. Kurultaydan sonra bu tip ziyaretlerin, toplantılarımızın daha sıklıkla olacağını da Genel başkanımız ve Genel başkan yardımcımız bize ilettiler. Bundan sonra Cumhuriyet Halk Partisi’ni sahada daha çok görecek herkes, hep birlikte mücadeleye hazırız” diye söyledi.

CHP Zonguldak teşkilatlarının birlik ve beraberlik mesajının Ankara’da verildiğini vurgulayan CHP Merkez ilçe Başkanı Ebru Uzun,  “Yaşanan her şeyi geride bırakıyoruz bundan sonra Cumhuriyet Halk Partisi hep sahada olacak el ele, omuz omuza mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2020, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48