GÖLETLER VE SU BİRLİĞİNİN KURULMASI GÖRÜŞÜLDÜ

GÖLETLER VE SU BİRLİĞİNİN KURULMASI GÖRÜŞÜLDÜ

Zonguldak İl Genel Meclisi Mart ayı üçüncü birleşim toplantısı  Necdet Karaveli Başkanlığında 12 katlı İş Merkezi’ndeki toplantı salonunda yapıldı.Zonguldak İl Genel Meclisi Mart ayı üçüncü birleşim toplantısında Devrek ilçesinde DSİ tarafından 600 milyonluk değerinde oluşturulacak göletler ile Su Birliği’nin kurulması ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet Karayılmaz’a yetki verilmesini görüştü. 

İl Genel Meclisi Çevre ve Şehircilik Bakanlığından hibe ile alınan araçların haczedilemez kararı aldı. Yoklama ve bir önceki toplantıya ait tutanakların okunup oylanması ile başlayan meclis toplantısında

 Devrek İlçesi Akçasu köyü bölgesinde Kınayaka deresi üzerinde, Buldan Göleti ve Gürbüzler köyü bölgesinde yer alan, Davulgu deresi üzerine, Davulgu Göleti ile Devrek Gümüşpınar köyü bölgesine arıtma tesisi yapılması planlanmakta olup, buradan Filyos bölgesine kadar isale hattı ile hat üzerinde kalan Belediyeler ile köylere su verilmesi öngörüldüğünden, DSİ 23. Bölge Müdürlüğünce gönderilen protokol taslağının imzalanabilmesi için, Genel Sekreterlik Makamına yetki verilmesine ve proje maliyetlerinin geri ödenmesi ile bahsi geçen işlerin yaptırılması hususu görüşüldü. Necdet Karaveli konuyu ilgili komisyonlara havale etti.

Gündemin ikinci maddesi’nde yer alan

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının hibesi ile 3065 Sayılı Kanunun 13/d maddesi gereği, yatırım teşvik belgesi kapsamında, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğünden satın alınan, 2 adet Çöp Toplama Kamyonu ve 1 adet Vidanjörün, 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 7. maddesinin (h) fıkrası “İl Özel İdaresinin proje karşılığı borçlanma yoluyla elde edilen gelirleri, vergi, resim ve harçları, şartlı bağışlar ve kamu hizmetlerinde fiilen kullanılan malları haczedilemez.” gereğince, haciz edilmez kararı alınması hususu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. CHP ve AK Parti meclis üyelerim su Birliği’nin çok önemli olduğunu ve kurulması için takipçisi olacaklarını söylediler.(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2021, 13:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48