İşlerin aksamasına tepki yağdı

İşlerin aksamasına tepki yağdı

İşlerin aksamasına tepki yağdı

Alaplı ilçesindeki mükellefler, Mal Müdürlüğü’ndeki memur sıkıntısı nedeniyle işlemlerin zamanında yapılmadığını ileri sürdü ve yıllardır yaşanan bu sorunun biran önce yetkililer tarafından çözüme kavuşturulması gerektiğini ifade ettiler.

Bir dönem Alaplı Mal Müdürlüğü’nde görev yapan personel sayısının 15 kişi olduğunu bugünlerde 6 personel ile çalışmasının zaman zaman işlerin aksamasına sebep olduğu iddia ediliyor İşlemlerini zamanında yapamadığı için sıkıntı yaşadığını belirten mükellefler, binlerce mükellefe hizmet veren Mal Müdürlüğünde personellerin çok yetersiz kaldığını savundu. Mükellefler, Alaplı Mal Müdürlüğünden Vergi affının son günü olması sebebiyle işlerin yoğunluğu dikkate alındığında banklar önünde uzun kuyruklar oluştuğunu, personel sayısının da son 5 yılda yarı yarıya düşmesi nedeniyle bazı hizmetlerin aksamasına neden olduğunu ifade ettiler.

Kurumda görev yapan personellerin özverili çalıştığını ancak memur sayısının yetersiz olduğunu dile getiren mükellefler, "Personeller işleri yetiştiremiyorlar bu da mağdur olmamıza neden oluyor. Maliyedeki işlerimizi yapabilmek için bazen saatlerce bekliyoruz. Yetkililerin bunu göz önüne alarak personel sayısını en az 5 personelin atanması gerekir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2018, 17:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğrucu Davut
Doğrucu Davut - 3 yıl Önce

Ben böyle bi yoğunluk görmedim. Herşey bilgisayara geçmiş zaten. Tasarruf zamanı fazlalığa ne gerek var

Kalemşör
Kalemşör - 3 yıl Önce

Memur sayısı az değil bence fazla. Öyle abartıldığı gibi değil. Kalabalık yoğunluk felan.

SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39