İyi Parti'de istifa depremi...

İyi Parti'de istifa depremi...

İyi Parti'de istifa depremi...

İYİ Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Cafer Ercan görevinden istifa etti.
Bugün yapılan gergin kongre sonrasında yazılı bir açıklama yapan Ercan, İl Başkanı Yavuz Erkmen’i partide emeği olan insanları taca atmakla suçlayarak şunları söyledi:
“Valilik göreviniz de iyi olabilirsiniz ama siyasette iyi olduğunuz söylenemez.
Zonguldak'a atandığınız günden beri sorunları halinin altına süpürdüğünüz gibi partinin kuruluşunda bulunan emek veren kişileri de taca attiniz. İyi parti İl yönetim kurulu disiplin üyeliğinden istifa ediyorum.”

Öte yandan, İYİ Parti kurucularından Şükür Küçükali, bugünkü kongrede yedek listeden gösterilmesine tepki vererek listeden istifa etti. 
Küçükali, “Partideki mücadelemiz devam edecek çünkü Türkiye’nin İYİ Parti’ye ihtiyacı var” dedi. 


Kğçükali, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:


“Bu partinin kurucu üyesiyim. Bu partiyi kuranlar partiden dışlanıyor. Bu İYİ Parti’de tamiri zor yaralar açar. Vali Bey, Valilik yapar gibi partiyi yönetmek istiyor. Ancak siyaset farklıdır, bürokrasi farklıdır. Vali Bey’e kim sesini yükseltiyorsa ne yazık ki Vali Bey’in nezdinde o adam muteber oluyor. 
Böyle giderse Vali Bey “sarı öküz”ü teslim edecek gibi gözüküyor. Bu tutum ve davranışlar Zonguldak’ta partiye zarar veriyor. Kurucular pasivize edildiği gibi gönülleri de kırılıyor. Bir an önce bu olayın sulh ile bağlanması gerekir. Ben de hiç bir fikrim alınmadan yedek listede olmayı kabul etmiyor listeden istifa ediyorum. Bu asla partiden istifa ettiğim anlamına gelmiyor. Parti içi mücadelemiz devam edecek” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2020, 19:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48