KAN BAĞIŞI KAMPANYASI DÜZENLENDİ

KAN BAĞIŞI KAMPANYASI DÜZENLENDİ

Zonguldak'ta Bahçelievler ve Terakki mahallesi muhtarlığı öncülüğünde Kızılay işbirliğinde Kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Soğuksu Pazaryeri otoparkında düzenlenen kan bağışı kampanyasına pazarcı esnafı ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

KAN İHTİYACI HASTANELERDE DEVAM EDİYOR

Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr.Mehmet Günaydın, "Terakki ve Bahçelievler Mahallesi muhtarlığı işbirliğinde pazar yerinde ortaklaşa bir kan bağış kampanyası düzenliyoruz.Öncelikle muhtarlarımıza gösterdiği hassasiyet için çok teşekkür ederiz.Her zaman dediğimiz gibi kan, acil değil sürekli ihtiyaçtır,bu tip organizasyonların tüm mahalle muhtarları,tüm sivil toplum kuruluşlarına ve kamu kurumlarına örnek olmasını istiyoruz özellikle yaz aylarında havanın sıcak olması nedeniyle insanlarımız kan bağışında bulunmaktan çekiniyor fakat hastanelerdeki talep her zaman devam ediyor. Vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyoruz" ifadesini kullandı.

KAMPANYAYI DÜZENLEMEKTEN MUTLUYUZ

Kampanyayı Terakki Mahallesi muhtarı Ferit Arslantürk ile birlikte düzenleyen Bahçelievler Mahallesi muhtarı Bülent yüzünde yaptığı açıklamada, ‘Geçenlerde sizlerde biliyorsunuz valilik önünde muhtarların katılım ile bir kampanya düzenlendi.Bugün de burada pazar yeri derneği, Terakki Bahçelievler muhtarlığı olarak kan ihtiyacını karşılayabilmek için bir mücadele içerisine girdik. Bir slogan getirdik; ‘Bugün bana yarın sana haydi Zonguldak biz bize yeteriz'. Kan ihtiyacımızı karşılamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Özellikle de kovid 19 hastalığından dolayı ihtiyaç daha da arttı ve var gücümüzle destek olmaya çalışıyoruz. İnşallah başarılı oluruz ihtiyaçlar karşılanır" dedi.

VATANDAŞLARIMIZ KAN VERMEKTEN ÇEKİNMESİNLER

Kızılay Şube Başkanı Aydın Ergenç'te, "Terakki ve Bahçelievler Mahallesi muhtarımız diğer muhtarlarımızın da destekleriyle kan bağış kampanyası düzenleniyor. Kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır. Pandemi nedeniyle vatandaşlarımızın kan vermekten çekildiklerini duyuyoruz. Lütfen çekinmesinler, kan vermeye gelsinler." dedi.

KAMPANYAYA İLK DESTEĞİ ONLAR VERDİ

Kampanyaya ilk destek verenler ise Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı İbrahim Işık ile Saadet Partisi merkez ilçe başkanı Recep Horozoğlu oldu.Her ikisi yaptı restoranlarda kan vererek hayat kurtarmanın mutluluğu içerisinde olduklarını ifade ettiler. Birçok pazarcı esnafı da kan bağışında bulunarak kampanyaya destek oldu kampanya gün boyu devam etti.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2020, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48