Kantarcı koltuğu devretti!

Kantarcı koltuğu devretti!

Kantarcı koltuğu devretti!

Çaycuma Belediyesi Başkan Vekili Cengiz Gökçe, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, makamını, 75. Yıl İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencisi Ege Aydın’a bıraktı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Çaycuma Belediye Başkanlığı makamına, 75. Yıl İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencisi Ege Aydın oturdu. Aynı zamanda Okul Öğrenci Meclisi Başkanı olan Aydın, görevi Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın yerine vekâlet eden Cengiz Gökçe’den devraldı. Ege Aydın, 75. Yıl İlkokulu Müdür Yardımcısı Şule Gegekoğlu, sınıf öğretmeni Melahat Taner, sınıf arkadaşları Doğa Akyürek ve Berra Kaymaz, annesi Gülhan Aydın ile birlikte makama gelerek Gökçe’nin koltuğuna oturdu. Aydın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla belediye başkanlığı görevi devraldığını belirterek, “Öncelikle Sayın Belediye Başkanımıza Çaycuma’mız için yapmış olduğu güzel hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

DAHA ÇOK SPOR TESİSİ YAPMAYI HEDEFLİYORUM

Başkanlığı döneminde yapacağı çalışmalar hakkında da bilgi veren Aydın, “İlk olarak başlatmış olduğunuz bisiklet yollarının ve ırmak kenarı düzenlemelerinin bir an önce bitirilmesi için işleri hızlandırmayı düşünüyorum. Halkımızın bisiklet yollarını daha güzel kullanmaları için yol boyunca uyarı yazıları yerleştirmek, böylelikle bisikletlerin daha rahat kullanılmasını sağlamak istiyorum. Ardından çocuk parklarındaki araç gereçlerin hepsinin onarımdan geçirilmesini, boyanmasını ve yenilenmesini istiyorum. Çocukların güvenliği açısından oyun parklarına güvenlik kameralarının konulmasının da iyi olacağını düşünüyorum. İlçemize rahatlıkla gidip kitap okuyabileceğimiz güzel bir kütüphanemiz var. Ancak ben çocukların hatta büyüklerin de vakitlerini değerlendirebilecekleri satranç, dokuz taş, hedef beş gibi zeka oyunlarını oynayabilecekleri, uzayı merak edenlerin uzay hakkında, doğayı merak edenlerin doğa hakkında ilginç bilgilere ulaşabilecekleri bir merkezin açılmasını istiyorum. Özellikle okul bahçelerindeki basketbol, voleybol, futbol sahalarından başlayarak ilçemiz için daha çok spor tesisi yapmayı hedefliyorum” dedi.

BU İLÇE BİZİM, DEĞERİNİ BİLELİM

Çocuk Başkan Aydın, “Yine okul bahçelerinin zenginleştirilmesi amaçlı, öğrencilerin sek sek, köşe kapmaca gibi geleneksel çocuk oyunlarını oynamaları için çizimler yapmayı planlıyorum. Belediyemizin tüm uğraşlarına rağmen ilçemizde çevreyi koruma sorumluluğu noktasında bir takım eksiklikler gözlemlenmektedir. Tüm Çaycumalıların çevre konusunda bilinçlendirilmesini hedeflediğim bir kampanya başlatmak istiyorum. ‘Bu ilçe bizim, değerini bilelim’ kampanyasıyla çevreyi koruma konusunda gerekli hassasiyeti göstermeyenlere yaptırım uygulayarak projenin başarıya ulaşmasını hedefliyorum. Sokaklardaki geri dönüşüm kutularını arttırarak halkın bu konuda daha duyarlı davranması için çaba harcayacağım. Başıboş hayvanların özellikle kışın sürü halinde dolaşması sorununun ortadan kaldırılması için daha çok hayvan barınağı yapmayı ve bunların düzenli biçimde denetlenmesini planlıyorum. Hayallerimi ve projelerimi sizin gibi çalışkan bir belediye başkanına aktarma fırsatı sunduğunuz için kendim ve okulum adına teşekkür ediyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

ÇAYCUMA YÖNETİMİ ÇAYCUMALILARA AİT OLSUN İSTİYORUZ

Başkan Vekili Cengiz Gökçe ise, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı adına öğrencilere teşekkür ederek, “Belediye başkanımız Çaycuma’yı temsil etmek üzere il dışında bir toplantıya katıldı. O yüzden bugün temsili makam değişikliği törenine katılamadı. Benim de sizden ve çocuklardan isteğim; Çaycuma’nıza sahip çıkmak, değişim çocuklardan başlar. Aynı zamanda Çaycuma’mızda Kent Konseyi Çocuk Meclisi var, buralarda da sizleri görmek istiyoruz, aktif olmanızı istiyoruz. Bizim yaptığımız ya da yapacağımız projelerde sizlerin de fikirlerinizi almak istiyoruz. Çaycuma yönetimi Çaycumalılara ait olsun istiyoruz” diye konuştu. Başkan Vekili Gökçe, ziyarete gelen öğrencilere içerisinde Çaycuma’yı tanıtan broşür, dergi, gazete ve kitap bulunan bir çanta hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2018, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48