KIZILAY'DAN RAMAZAN ŞENLİKLERİ DÜZENLENDİ

KIZILAY'DAN RAMAZAN ŞENLİKLERİ DÜZENLENDİ

KIZILAY'DAN RAMAZAN ŞENLİKLERİ DÜZENLENDİ

Türk Kızılayı tarafından Zonguldak'ta bu yıl ilk kez Ramazan şenlikleri düzenlendi. Şenliklere vatandaşlar büyük bir ilgi gösterdi. Vali Erdoğan Bektaş,  Yardımcısı Nevzat Taşdan, Türk Kızılayı Genel Müdür yardımcısı Alper Küçük, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, İşkur İl müdürü Gönül Demirsu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Demirtaş, Kızılay şubesi başkanı Aydın Ergenç, çok sayıda davetli topluluğu katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesinin ardından adanmış hayatlar adlı slayt gösterisi gerçekleştirildi.

Programın açılış konuşmasını yapan Türk Kızılay Derneği Zonguldak Şube Başkanı Aydın Ergenç, “Ramazan ayı boyunca gece gündüz demeden gönüllülerimizle çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Sayın Valimiz öncülüğünde hazırladığımız gönül sofrasında vatandaşlarımızla birlikte olduk. Bu gün eski ramazanlarımızı yeniden yaşamak ve çocuklarımıza eski ramazanları göstermek için bu organizasyonu düzenledik. Umarım beğenirsiniz” diye konuştu. Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük, “Sizlerle beraber olmanın mutluluğu içerisindeyim. Sizlere Genel Başkanımızın ve Genel Müdürümüzün selamlarını getirdim. Bi bu yılki kampanyamızda ‘Az çok demeden paylaşıyorsan hilal olsun Türkiye’ dedik. Bir çok kıtada farklı yardımlarda bulunmuş bir hemşeriniz olarak şunu söyleyebilirim. Eskiden dünyanın neresinde olursa olsun yardıma muhtaç olanlar ‘Yardım eden yok mu’ diye bağırırlardı.

Şimdi ise Kızılay yok mu diyorlar. Kızılay’a destekleriniz için teşekkür ederiz” diye konuştu. Vali Erdoğan Bektaş, “Bu akşam bir ramazan ortamında sizlerle birlikte olmaktan mutluyum. Ramazanın bir çok anlamı var ve birisi de böyle akşamlarda sohbet etmek, eğlenmek ve güzel vakit geçirmek. Kızılay’a teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.Valilik önünde gerçekleştirilen şenliklerde; fermancı, orta oyunu, semazen, fasıl ve folklor gösterileri gerçekleştirildi, ilahiler okundu. Ayrıca katlanlara macun dağıtımı yapıldı.Vatandaşlar şenliklerde stres attılar.

Kızılay tarafından kan bağışı kampanyası düzenlendi vatandaşlar kampanyaya yoğun ilgi gösterdiler.Programda en çok eğlenenler ise çocuklar oldu. Gecenin ilgi odağı ise Hacivat ve Karagöz oyunu oldu.Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48