Köhnemiş siyasette fark yaratacağız!

Köhnemiş siyasette fark yaratacağız!

Köhnemiş siyasette fark yaratacağız!

Milliyetçi Hareket Partisi’nden 27. dönem de Zonguldak’tan aday olan eski İl Başkanı Hamdi Ayan, Zonguldak’ın Gökçebey ilçesinin Çukur Mahallesinde vatandaşlarla iftar sonrası toplantı yaparak, 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri öncesi vatandaşlar destek istedi. Milletvekili adayı Ayan; “Siyasette bir farklılık getirelim, alışagelmiş, köhnemiş, zayıflamış, artık tutmayan siyasetin dışında evet bir yola çıkıyorsak, birde vaadimiz olmalı” dedi.
MHP Zonguldak Milletvekili adayı Hamdi Ayan beraberinde İl Başkanı Metin Soydaş, Gökçebey İlçe Başkanı Tuna Çapcı, İl yönetim kurulu üyesi Aydın Yılmaz ve partililerin katılımıyla ilçenin Çukur Mahallesinde iftar programına katıldı. Ayan, iftar sonrası burada bulunan bir kıraathane de vatandaşlardan 24 Haziran’da yapılacak olan Milletvekilliği Genel Seçimleri dolayısıyla destek istedi.

“GÖKÇEBEY 8 İLÇENİN ARASINDA KALAN EN FAKİR İLÇE”
MHP Milletvekili adayı Ayan burada yaptığı konuşmasında şunları ifade etti; “Benim Gökçebey ilçemize gelişim 26 Nisan’dan bu yana başlamıştır. Gezilerimizi Hacımusa ve Herkime köylerinde oldu. Oralarda olan vatandaşlara sorduk. “Neler ve ne istiyor?” Bizim ne yapacağımız ne gibi bir çalışma doğrultusunda araştırma gezileri yaptık. Buralarda şunları edindik. Her ilçemizde kalkındırabileceğimiz bir madde düşündük. Gökçebey ve Devrek’i aynı kapsam içerisine aldık. Buralarda orman ürünlerinin bulunması münasebetiyle buralara mobilya entegre tesisi kurarmıyız, kurabilirmiyiz diye bir araştırma içerisine girdik. Bu konuyla ilgili olarak bir müteşebbisin de zaman içerisinde Şahintepe denilen yerde bir inceleme yaptığını göreceksiniz. Siyasette bir farklılık getirelim, alışagelmiş, köhnemiş, zayıflamış, artık tutmayan siyasetin dışında evet bir yola çıkıyorsak, birde vaadimiz olmalı, öyle ya. Niye geliyoruz?, niye adayız biz?. Niye millet bizi seçsin?, bir sebebi olmalı. Böyle düşündük ve 10 maddelik Zonguldak için acil eylem planı çıkardık. Bu acil eylem planı içerisinde 14 bin insanımıza iş imkanı sağlamak için proje düzenledik. Bu projeyi de basın yoluyla Zonguldak’ta açıkladık. Tabii ki bu dile kolay rakamı mevcut hükümet niye alamıyor diyebilirsiniz. Bir avantajımız var ki, 2015 yılında Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli bey Zonguldak’a geldiğinde şehri iyi bulmadığını söylemişti. Sayın Bahçeli; “Milliyetçi Hareket Partisi iktidar olursa hemşerilerimize söyle Zonguldak’a devlet politikası uygulamamız gerekir, bunun haricinde bu şehir ayaklarının üstüne kalkamaz” demiştir. Şimdi gün geldi MHP Cumhur ittifakı içerisinde yer aldı. Nasipse 24 Haziran akşamı Cumhur ittifakı seçimi alacak görünüyor. Dolayısıyla Genel Başkanımız partimizin başındadır. Biz o zaman İl Başkanıydık, şimdi MHP’nin milletvekili adayıyız. Seçime de 1 aydan az bir zamanımız kaldı. Hepinizin gönlünde siyasi bir düşünce var. Belirli bir yaşa gelmiş insanlarız. Benim sizlerden istikamım şudur ki; diğer partilerden buraya arkadaşlarımızda gelecek. Onlarda bir şeyler söyleyecek. Onları da dinleyeceksiniz. Sizin ayırt edeceğiniz yer son 30 yıl olmalıdır. 1989 yılında Zonguldak’ın nüfusu 7. Sırada, ekonomide Türkiye’nin 5. Vilayetiyiz, bugün 44. Vilayetiz. Her tarafı geziyorum, köylerde insan yok. Gökçebey 8 ilçenin arasında en fakir bir ilçe. En gariban ilçemiz burasıdır.

Buraya 200-300 kişilik fabrika kurdursak Gökçebey’i havaya kaldırırız. Buralar içler açısı. Bir fark oluşturacağız. Cenab-ı Allah’ın izni ile geleceğim oraya. Buna sizlerde inanın. Çünkü öyle şartlar gelişiyor ki, gerek partimiz gerekse şahsımız ile ilgili olsun, adeta bu misyon bizlere yükleniyor. Bugün Gökçebey’i gezdim, en umutsuz bir ilçe benim için. Pazaryerini, esnafları gezdim, insanların umudu ben olmuşum. O bakımdan siz yalnız değilsiniz. Ben Yenice’liyim. Buralar zamanında insan seliydi, şimdi ne oldu?. Köhnemiş siyaset bu hale getirdi. Yazarak ve çizerek gelmeye çalışıyoruz. Kimse bu laflarımızı siyasi söylem olarak algılamasın. Benim bu çevreye vebal borcum var. Benim babam 1968 senesinde madende şehit oldu. Biz bu şehrin acısını da, anılarını da yaşadık. İşte ben bu yüzden farkı koyacağım. Buradaki arkadaşım bile yapımızı ve şahsiyetimizi bilir. Tek yaptığımız siyasetle milletin yarasında merhem olmaya çalıştık. Her yeri geziyorum. Milletimizin bir isteği var. Biz umut olmuşuz, biz bunu gördük. İnşallah bu umutlar boşa çıkmayacak.”

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 06:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48