NİÇİN AKİF?

Niçin Akif?

NİÇİN AKİF?

İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anma haftası etkinlikleri kapsamında Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Fatih Andı, Bülent Ecevit Üniversitesi’nde "Niçin Akif?" başlıklı bir konferans verdi.

Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyfullah Kara, Prof. Dr. V. Haktan Özaçmak ile akademik idari personel ve öğrenciler katıldı.

Konuşmasına Mehmet Akif Ersoy’un hayatından kesitler paylaşarak başlayan Prof. Dr. Muhammed  Fatih Andı, Mehmet Akif Ersoy’un vefatının üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen, insanların hayatına bir şeyler katmaya devam etmesi, hayatlarını zenginleştirmesi, örnek alınacak çokça özelliğinin bulunması sebebiyle anılmaya devam ettiğini söyledi. Mehmet Akif’in çok yönlü bir şahsiyet olduğuna, özellikle dile olan katkılarına vurgu yapan Prof. Dr.Andı, Akif’in en önemli vasıflarından birisinin de eserlerinin ve hayatının bir bütünlük oluşturması olduğunu belirtti.  Mehmet Akif Ersoy’un çağının tanığı, toplumun sesi olan yönüyle,  onun eserlerinden yaşadığı çağı söyleyen Prof. Dr. Muhammed Andı,  Mehmet Akif’in sosyal ve kültürel yönden güçlü bir girişimci olduğuna da dikkat çekti.

Katılımcılardan gelen soruların yanıtlanması ile devam eden konferans, Rektör Çufalı’nın,  Prof. Dr. Muhammed Fatih Andı’ya günün anısına teşekkür plaketi takdimi ile sona erdi.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2019, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39