PCR TESTİ YOĞUNLUĞU ÖĞRETMENLER İSYAN ETTİ

"Hastası da var temaslısı da" diyen öğretmenler "Burada hastalık kaparsak bunun hesabını kim verecek, bize de öğrencilere de velilere de yazık." diyerek isyan etti.

PCR TESTİ YOĞUNLUĞU ÖĞRETMENLER İSYAN ETTİ

Aşı olmayan öğretmenlere haftada iki gün zorunlu PCR uygulaması başlatılmıştı. Zonguldak'ta pazar ve çarşamba günleri test yaptıracak öğretmenler Bülent Ecevit Üniversitesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin PCR testi yapmaması nedeni ile Atatürk Devlet Hastanesi'ne geldi. Bu nedenle seyahat için test yaptırmak isteyenler ve öğretmenler Covid-19 Polikliniği'nde yoğunluğa neden oldu.
Yoğunluktan şikayet eden aşı olmamış öğretmenler ise "Madem zorunlu bize ayrı yerde test yapsınlar, burada hastası da var temaslısı da var. Biz öğretmenleri buraya zorla getiriyorlar. Burada hastalık kaparsak bunun hesabını kim verecek, bize de öğrencilere de velilere de yazık." diyerek isyan etti.
Bir vatandaşın "hastayım kesinlikle, bir haftadır evde filyasyon bekliyoruz; gelen olmadı." demesi üzerine test yaptırmak için gelen bir öğretmen ise "Hasta olmaya hiç gerek yok. Ne olacaksa olsun." Diyerek hastaneyi terk etti.
Zorunlu PCR testi uygulamasına tabii tutulan öğretmenler ve memurlar kendileri için ayrı bir test alanı oluşturulmasını istiyorlar.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48