Robotik ve Kodlama sınıfı hizmete açıldı

Robotik ve Kodlama sınıfı hizmete açıldı

Robotik ve Kodlama sınıfı hizmete açıldı

Devrek Belediyesi ve iş adamı Atilla Genç’in katkılarıyla Gazi Orta Okulu’nda oluşturulan Robotik ve Kodlama sınıfı hizmete açıldı.

Açılış sonrasında konuşma yapan Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt: “Söz verdik ve sözlerimizi tutmaya devam ediyoruz. Göreve geldiğimiz günden bugüne, özellikle çocuklara ve eğitime desteklerimizi esirgemiyoruz. Biz, farklı bir belediyecilik anlayışıyla çalışıyoruz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlarken onların, teknolojinin sunduğu yeniliklerden yararlanmalarını istiyoruz. Çocuklarımıza teknolojinin kapılarını sonuna kadar açmayı hedefliyoruz. Verilen robotik kodlama eğitimleriyle, kazandıkları bilgileri pratiğe dökerek akademik hayatlarına da yön verecek düzeyde, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış olacaklar. Teknoloji bağımlısı değil, teknoloji hâkimiyeti olan bireylerin yetişmesine katkı sağlıyoruz. Bu atölyelerden eğitim alan öğrencilerimiz Türkiye’nin hatta dünyanın geleceğini kurgulayacak.

Öğrencilerimizin robotik ve kodlama eğitimi alacakları bu sınıfın hayırlı olmasını diliyorum Yapılan törenin ardından öğrencilerle bir süre sohbet ettik. Eğitime ve spora her zaman her şekilde destek olduk olacağız.”

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2019, 18:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48