“Sağlıklı Çocuklar, Mutlu Anneler“ Projesi

“Sağlıklı Çocuklar, Mutlu Anneler“ Projesi

“Sağlıklı Çocuklar, Mutlu Anneler“ Projesi

Zonguldak Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Türkiye Kantin İşletmecileri Esnaf Dernekleri Federasyonu ve Ege Çölyaka Yaşam Derneği iş birliğinde yürütülen "Sağlıklı Çocuklar, Mutlu Anneler" Projesi hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Zonguldak Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Başkanı Süleyman Erbay, Kilimli 100. Yıl İlkokulu ve Karaelmas İlkokulunda yaptığı konuşmada, amaçlarının öğrencilere ve velilere bakanlıkça yasaklanan gıdalar hakkında bilgilendirme yapılması ve öğrencilerin sağlıksız hazır paket atıştırmalıklar yerine okul kantinlerinden anne mutfağını aratmayacak çorba, makarna gibi menülere daha ekonomik şartlarda ulaşmalarının sağlanması olduğunu söyledi.

Proje sayesinde farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını ifade eden Erbay, şöyle konuştu:

"Öğrenci velilerinin bu konularda bilgilendirilmesine katkı sağladık. Projede ilham kaynağımız kutsal inançlarımızın gereği 'Bir insanı kurtarmak dünyayı kurtarmaktır.' bakış açısıdır. Bu vesileyle proje çalışmamızda bizlere her türlü katkı ve desteği sağlayan başta İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürümüz Gülden Ak, İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Murat Kapıcı ve İl Sağlık Müdürümüz Ertuğrul Güner'e teşekkür ederim."

KAYNAK; AJANSLAR

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 23:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39