ŞANTAJ, KUMPAS, ALGI!

SABRİ TIĞ,ALİ RIZA TIĞ İTTİFAKI..

ŞANTAJ, KUMPAS, ALGI!

Zonguldak’ta özellikle ticari ve siyasi kimlikleri olan kişilere yaptığı şantaj dolu yayınları ile tanınan ve defalarca da mağdur etmeye kalktığı kişiler tarafından da bu tavrı kamuoyunda ispatlanan Pusula gazetesi sahibi Ali Rıza Tığ, kendisini ve kamu ihalelerindeki yolsuzlukları su yüzüne çıkınca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ihalelerden yasaklanma cezası alan abisinin de ortağı olduğu ME-SA inşaat firmasını kurtarmak için yine aynı kirli oyunlara başvurdukları ortaya çıktı.
Sabri Tığ’ın ortağı olduğu inşaat şirketinin ihalelerden bakanlık tarafından yasak almasının ardından, paravan bir şirket kurarak, kamu ihalelerini almaya devam etmek için, kardeşi Ali Rıza Tığ’ın sahibi olduğu gazeteyi de kullanarak harekete geçtiler.
Bunun için Zonguldak İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Demirtaş’ı sıkıştıran ikili, istedikleri karşısında “olmaz” cevabı alınınca, basın yolu ile karalama ve şantaj kampanyası başlattılar. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri dik duruşunu bozmamasına rağmen, ısrarla bu kampanyayı yürütme çabasına ise tüm Zonguldak halkı tarafından kınanıyor.
Demirtaş’ın bir arkadaş ortamında çekilen fotoğrafın altına, devletin malı ile nemalandıklarını unutarak, devletin aracını kullandığı yönünde iftira dolu bir yazı ile, Demirtaş hakkında algı operasyonu yapmaya çalışan Ali Rıza Tığ’ın, paravan şirkete, ME-SA’nın Devrek’te aldığı okul ve yurt ihalesini aktarmak için Valilik binasından çıkmadığı ise gelen bilgiler arasında. Fotoğrafın ise Demirtaş hakkında yürütülen kampanyayı bilenler tarafından sosyal paylaşım sitesine atılması ise “kumpas” olarak değerlendirilerek, manidar bulundu.
Demirtaş’ın önceki dönemlerde de resmi yetkililer tarafından sıkı takip ve incelemelerden geçerek hiçbir usulsüzlüğünün bulunamadığı da bilinmesinin bir yana, böyle bir şeye alet olmayacağını da, şantaj yapanlara açıkça ifade ettiği bilgisine ulaşıldı.
Vatandaşın ödediği vergilerin kaymağından yararlanma hastalığından vazgeçemeyenlere, “dur” diyebilen Demirtaş’ı, asılsız ithamlarla her merciye şikayetten geri kalmadıkları gibi, siyasi kanalları kullanarak görevden almaya bile çalıştılar.
Kendisine ve yakınlarına çıkar sağlamak için sahibi olduğu gazeteyi ve internet sitesini kullanan Ali Rıza Tığ’ın, geçmişte de birçok defa mağdur etmeye çalıştığı kişiler tarafından kamuoyu önünde açıkça ifşaa edilmesine rağmen, alın teri ile para kazanmayı bilmediklerinden bu huyundan vazgeçmedi.
DENETİM MEKANİZMALARI SUSKUN
Dürüst yayıncılık yapıyormuş gibi, tamamen basın ve ahlak kurallarına aykırı yayın yapan bu gazete ve internet sitesinin nasıl oluyor da yayın hayatını sürdürebildiği kamuoyunda tartışılırken, denetim mekanizmalarının suskun kalması eleştiriliyor.
Basın İlan Kurumu’nun yayımladığı esaslar olsun görsel medyanın denetçisi olan RTÜK olsun bu tür yayımlara tamamen cezai yaptırım uygularken, Zonguldak’ta şantaj yolu ile şahıslar ve kurumlar hakkında algı operasyonu yürütmeye çalışan Pusula Gazetesi ve İmtiyaz Sahibi Ali Rıza Tığ ile ilgili “Kayırma” şeklinde torpil mi uygulandığı ise merak konusu.
Vatandaşlar ise; “Devlet malı deniz” mantığı ile çürük siyaset döneminden kalma mantıkla gemilerini yüzdürmeye çalışanlara karşı dik duruşunu bozmayan şahısların arkasında olduklarını ifade ederek; “Bunun yanı sıra, karalama kampanyalarının gelişen Türkiye ile birlikte son bulduğunu göstermek için harekete geçmesi gerek kurumların sessiz kalmayacağına inanıyoruz “ dediler.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2018, 06:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
tığtırık
tığtırık - 5 yıl Önce

nihayet biri de bu gazeteci!!!!! nin yaptıklarını yazdı..bravo size

BEDİRHAN
BEDİRHAN - 5 yıl Önce

SİTEDEKİ ANAOKULU YAZIN BEYLER .

YILDIRM YILMAZ
YILDIRM YILMAZ - 5 yıl Önce

YAPARLAR YAPARLAR.BUNLARDA HERŞEY BEKLENİR.

OSMAN
OSMAN - 5 yıl Önce

SİTEDEKİ EVININ PARASINI NASIL ÖDEDİ ÖZELDEN ATIYORUM SİZE MUTLAKA YAZIN BEYLER.

BEKİR VİRDİL
BEKİR VİRDİL - 5 yıl Önce

emnıyetın yapacağı tek şey,belediye başkanlarının ifadesını alacak..bu yazdığı iş adamlarının ifadesını alacak.bakın görün neler oluyor neler..

V.ÖZTÜRK
V.ÖZTÜRK - 5 yıl Önce

ÇOK GÜZEL BIR YAZI.İLK İFADEYI BEN VERİRİM İLK.

İŞ ADAMI
İŞ ADAMI - 5 yıl Önce

BENDE VERİRİM VALLAHİ,

Hurdacı
Hurdacı - 3 yıl Önce

Biri fetönün mutahiti.Diğeri fetönün zonguldak kalemi, heralde ihaleler onların olur

SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48