SOSYAL MESAFESİZLİĞE SON VERİLMELİDİR 

SOSYAL MESAFESİZLİĞE SON VERİLMELİDİR 

SOSYAL MESAFESİZLİĞE SON VERİLMELİDİR 

Eğitim Bir-Sen Zonguldak Şubesi Başkanı Kamuran Aşkar, "İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanları sosyal mesafesizliğe mahkum ediliyor" dedi. Aşkar ayrıca İl Milli Eğitime 69 Ambarları mevkiinde yeni bir binanın ivedilikle yapılması gerektiğini söyledi. Aşkar ve Sendika Yönetim Kurulu Üyeleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarını ziyaret etti ve onların sorunlarını dinledi.Ziyaretlerle ilgili olarak Eğitim Bir-Sen Zonguldak Şubesi'nden yapılan açıklamada, soruna acilen çözüm bulunması istenerek şöyle denildi: 
 

SOSYAL MESAFESİZLİĞE SON VERİLMELİDİR 
"Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı normalleşme takvimi ile birlikte 1 Haziran tarihi itibariyle diğer kamu kurum ve kuruluşlarında olduğu gibi İl  Milli Eğitim Müdürlüğümüz de normal mesaisine başlamıştır. Ancak Covid 19 ile yaşadığımız 3 aylık sürecin sonrasında hâlâ 15 metre karelik odalarda dört kişinin görev yaptığını görüyoruz.      Bu durum  Covid 19’la yürütülen kararlı mücadeleyi zedelemekte ve sürece zarar vermektedir. Sosyal mesafesizliğin en bariz örneği olan bu duruma çözüm üretilmelidir.  Valiliğimiz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz sorunun çözümü noktasında sorumluluk almak zorundadır. Milli Eğitim Müdürlüğündeki  bu durum arkadaşlarımızın  çalışma verimini düşürürken  hem de felakete davetiye çıkarmak olarak gördüğümüz bu daracık odalarda hijyen ve mesafe kuralları zorunlu olarak ihlal edilmektedir. 

ZONGULDAK İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE DE MÜSTAKİL BİNA YAPILMALIDIR 
Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlğü için acilen bir bina yapılması gerektiğini belirten Kamuran Aşkar sözlerine şu şekilde devam etti: "Zonguldak‘ta 7000 civarında personelle en çok çalışana sahip olan İl Milli Eğitim Müdürlüğünün hâlâ müstakil bir binasının olmaması da bizi ayrıca üzmektedir.  Pek çok İl müdürlüklerimiz çok doğru bir kararla 69 Ambarları bölgesine taşınmışken o bölgede yeri olmasına rağmen İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz için müstakil bir bina yapılması konusunda girişimde bulunulmaması bizce üzüntü vericidir.
 İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ivedilikle binasının yapılması için Sayın Valimizin ve siyasetin bir an önce harekete geçmesi, 15 metrekarelik odalarda dört kişi çalışmak zorunda kalan çalışanlarımızın sıkıntılarının bir an önce giderilmesi talebimiz ve beklentimizdir. Eğitim Bir-Sen Zonguldak Şubesi olarak,hem Milli Eğitim çalışanı arkadaşlarımızın sosyal mesafe kuralına uygun çalışma ortamlarının sağlanması hem de Milli Eğitim Müdürlüğümüze 69 anbarları bölgesinde yeni  müstakil bir  bina yapılmasının takipçisi olacağımızı tüm kamu oyuna saygıyla belirtiriz."


Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2020, 13:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48