TOSUN, "Ana gibi yar olmaz"

Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun Anneler Gününü kutladı

TOSUN, "Ana gibi yar olmaz"

Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, anneliği dünyanın en müstesna mertebesi olarak gören kültür ve geleneğin temsilcileri olduklarını söyledi.
Zeki Tosun açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “Anneler, sabır, fedakârlık, adalet, sevgi, şefkat, merhamet ve eşitlik gibi yüce duyguların sembolü ve taşıyıcısıdırlar. Bu yüksek hasletleri, ilk olarak annelerimizde görür, annelerimizden öğreniriz.
Bizler, cennetin annelerin ayakları altında olduğuna inanan, anneleri baş tacı kabul eden, "ana gibi yar olmaz" diyen, anneye hürmeti esas alan, anneliği dünyanın en müstesna mertebesi olarak gören kültür ve geleneğin temsilcileriyiz.
Bununla birlikte, ülkemizin buhranlı ve zor günlerinde canları en çok yananlar, acıları en derin biçimde yaşayanlar da anneler olmuştur.
Bu ülkede uzun bir süre terör yüzünden nice anne, evlatlarını yitirmek, bunun derin üzüntüsünü yüreklerinde yaşamak durumunda kalmıştır.
İnanıyorum ki, bu ülkede mutluluğu tesis edebilmenin öncelikli yolu, annelerin yüreklerini teskin etmekten, dahası annelerin yüreklerini huzurla doldurmaktan geçiyor.
Şundan eminim, bizler, bu yolda kararlı adımlarla yürümeye devam ettikçe, bu ülkenin anneleri bir daha bu derece büyük acılar yaşamayacaktır.
Bu düşüncelerle, bütün annelerin Anneler Günü’nü tebrik ediyor, tüm anneleri ve anne adaylarını sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2020, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48