Tosun Gazeteciler Basın Bayramını kutladı

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun Gazeteciler Basın Bayramını kutladı

Tosun Gazeteciler Basın Bayramını kutladı

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, "Gazeteci, kalemi ile toplumu kin ve tahrike sürüklememeli; düşünce özgürlüğü, kişilere yönelik ağır itham ve iftiralarda bulunmak anlamına asla gelmemelidir. Gerçek gazeteci, toplum yararını gözeten ve koruyandır." ifadesini kullandı.
AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, "21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü" dolayısıyla yayımladığı mesajında, şu değerlendirmelerde bulundu:
"Gazetecilik; bilgi, birikim ve yeteneğin harmanlandığı kutsal mesleklerin başında gelmektedir. Gelişen ve değişen dünyanın en büyük ihtiyaçlarından olan iletişim, haberleşme ve toplumsal duyarlılığı yansıtan düşünceler, gazetecilerin eleğinden geçerek bizlere aktarılmaktadır. Halkın doğrudan bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi adına büyük emekler sarf eden gazeteciler, kimi zaman oldukça riskli ve zor şartlar altında görevlerini icra etmektedirler."
Kamu yararına yönelik hizmetlerini gerçekleştiren gazetecilerin, yerelden genele sosyal, kültürel, ekonomik gelişime katkı sağlamak suretiyle Türkiye'nin büyümesine ve kalkınmasına doğrudan katkı sunduğuna işaret eden Tosun, şunları kaydetti:
"Toplumun gözü kulağı, sesi olan; vatandaşlarımızın haber alma hakları adına cefakarca, fedakarca çalışan basın mensuplarımız aynı zamanda demokrasimizin ve ifade hürriyetinin vazgeçilmez bir unsurudur. Ancak bu özgürlüğün ülkemizin birliğine ve bütünlüğüne kastı kesinlikle olmamalıdır. Gazeteci, kalemi ile toplumu kin ve tahrike sürüklememeli; düşünce özgürlüğü, kişilere yönelik ağır itham ve iftiralarda bulunmak anlamına gelmemelidir.
Gerçek gazeteci, toplum yararını gözeten ve koruyandır. Bu duygu ve düşüncelerle; Zonguldak’ımızın değerli basını başta olmak üzere, ülkemizin menfaatleri, milletimizin çıkarları doğrultusunda gerçeklerin peşinden koşarak, toplumu aydınlatan tüm gazetecilerin 21 Ekim Gazeteciler Bayramı'nı kutlar, kendilerine başarılı bir meslek hayatı dilerim."

Gündem

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2019, 19:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48