TOSUN, MESLEKİ ÇALIŞMA PROGRAMINA BAŞLAYAN ÖĞRETMENLERE ZİYARETTE BULUNDU

TOSUN, MESLEKİ ÇALIŞMA PROGRAMINA BAŞLAYAN ÖĞRETMENLERE ZİYARETTE BULUNDU

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, “Olabildiğince çocuklarımızın süreçten kopmadan, eğitimden geri kalmaması için uzaktan eğitimi planlıyoruz ama nihai hedefimiz okulları yüz yüze olarak açıp, çocuklarımızı okullarıyla buluşturarak; doğal eğitimi başlatmaktır. Biz; Bilim Kurulu'nun tavsiyeleriyle çocuklarımızın en sağlıklı bir şekilde eğitim almaları için tüm olanaklarımızı seferber ettik. Zonguldaklıların içi rahat olsun" dedi.

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, 2020-2021 eğitim-öğretim yılının Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı çalışma takvimine göre 24 Ağustos Pazartesi günü öğretmenlerin mesleki çalışma programı ile başlamasıyla birlikte Merkez Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu’na ziyarette bulundu.

Ziyarette bir konuşma yapan Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, "2020-2021 eğitim-öğretim yılımız öğretmenlerimizin okullarıyla buluşmasıyla açılmış bulunuyor. Öncelikle; yeni eğitim-öğretim yılımızın öğretmenlerimize, öğrencilerimize, okul yöneticilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum." diyerek sözlerine başladı.

Tosun, Pandemi sürecinde olunmasından dolayı bu yılki sorumlulukların bir kat daha fazla olduğunu belirttiği konuşmasına şöyle devam etti;

“ÇALIŞMALARIMIZ HİJYEN VE SAĞLIK ODAKLI”

"Okullarımızın sağlık ve hijyeni konularında çok yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Bakanlığımızın belirlemiş olduğu 'Okulum Temiz Projesi' kapsamında kriterler belirlenmiş, her okulumuzda olması gereken kriterleri okullarımızla paylaştık. Okullarımızda da şu anda çok yoğun bir şekilde hijyen ve sağlık odaklı çalışmaları yürütüyoruz.

Eğer okullarımızın açılması gündeme gelirse "Toplum Yararına Program (TYP)" kapsamında görevlendirilecek personelin çalışma ve işe başlama takvimini İŞ-KUR İl Müdürümüzle birlikte yeniden planlayarak temizlik ve güvenlik alanında görev yapacak personelin okullarda istihdamı sağlanacaktır. Çünkü okullarımızdaki sağlık birinci şartımız. Özellikle temizlik ve sağlık bizim için çok çok önem arz ediyor. Bizim şu anda tüm sınıflarımızda el dezenfektanından ortam dezenfektanına kadar bütün işlemler temizlik standardı olarak yapılmaktadır.

Öğretmenlerin ve öğrencilerin sağlığının birinci öncelikleri olduğunu ve okullarda hijyene büyük önem verdiklerini belirten Ali Tosun, "Biz eğitim camiası olarak üzerimize düşen görevi yapacağız, yapmaktayız da. Öğretmenlerimiz bugün sosyal mesafeye dikkat ederek, kendi ve çevresindekilerin sağlıklarını önemseyerek; Bakanlığımızın belirlemiş olduğu program dâhilinde seminer çalışmalarına başladılar. Bizler seminer çalışmalarının başlamasından dolayı mutluyuz. Çünkü okullarımız; öğretmenlerimizle değerli. Öğretmenlerimiz bu süreç içerisinde canlı ders uygulamalarının planını yapacaklar, süreci nasıl değerlendireceklerini kararlaştıracaklar ve öğrencilerimize nasıl daha faydalı olabilecekleri konusunda toplantılarını gerçekleştirecekler. Öğretmenlerimize güveniyoruz. Yapacağımız çalışmalarla ilgili kendilerini bilgilendirdik.  Her zaman olduğu gibi öğretmenlerimizi bizleri yalnız bırakmayarak, çocuklarımızı en iyi ve en güzel şekilde geleceğe hazırlama konusunda yardım ve gayretlerini esirgemeyeceklerdir. İnşallah bu yıl hiçbir öğrencimizin sağlığında problem yaşamadan okullarımızı açmayı da dileklerimizin arasında ifade etmek istiyorum.

Biz her türlü senaryoya karşı gerek il-ilçe yöneticilerimiz, gerek okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizle istişare etmeyi, onların fikirlerini önemsemeyi yönetim anlayışı noktasında birinci ölçüt olarak değerlendiriyoruz. İnşallah; ilimizde yapacağımız güzel çalışmalarla, Cumhuriyet'in ilk ili Zonguldak'ımızın eğitim alanında artan bir çıtasının olacağını düşünüyorum.

 “KURALLARA UYALIM”

"Vatandaşlarımızdan, velilerimizden ve öğrencilerimizden maske takmalarını ve sosyal mesafe kurallarına uyarak çocuklarımızın okullarıyla buluşma zamanını ötelememelerini rica ediyoruz. Şüphesiz ki biz hangi tür eğitimi yaparsak yapalım, yüz yüze eğitimin yerini tutmayacağını da biliyoruz.

31 Ağustos 2020 tarihinden itibaren 8'nci ve 12'nci sınıflara yönelik 'Destekleme ve Yetiştirme Kursları' için velilerimizin taleplerini alıyoruz. Talep gelmesi durumunda okullarımızda 8 ve 12'nci sınıflar için sınavlara hazırlık kurslarımızı açacağız. Bir bakıma bu kurslar bizim yüz yüze eğitimde bir denememiz olacak. Tamamen Bilim Kurulu'nun açıkladığı, 4 metrekareye bir öğrenci düşecek şekilde okullarımızda düzenimizi oluşturuyoruz. Bu çalışmalar bize 21 Eylül 2020'de yapacağımız çalışmalar için ışık olacaktır.

Bizim yapacağımız çalışma olabildiğince çocuklarımızın süreçten kopmadan, eğitimden geri kalmaması için uzaktan eğitimi planlıyoruz ama nihai hedefimiz okulları yüz yüze olarak açıp, çocuklarımızı okullarıyla buluşturarak; doğal eğitimi başlatmaktır. Biz; Bilim Kurulu'nun tavsiyeleriyle çocuklarımızın en sağlıklı bir şekilde eğitim almaları için tüm olanaklarımızı seferber ettik. Zonguldaklıların içi rahat olsun" diyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun, Yeni eğitim öğretim yılının sağlık, mutluluk içinde, başarılarla dolu bir yıl olması dilekleriyle sözlerini bitirdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2020, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39