TTK'NIN ÇİNLİ ŞİRKETLERE SATILACAĞI İDDİASI DOĞRU DEĞİL !

TTK'NIN ÇİNLİ ŞİRKETLERE SATILACAĞI İDDİASI DOĞRU DEĞİL !

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan gönderilen bilgi notunu paylaşarak TTK’nın Çinli şirketlere satılacağına ilişkin iddiaların doğru olmadığını açıkladı.
İşte Bakanlıktan gelen o bilgi notu:
“Türkiye Büyük Millet Meclisine sunduğumuz ve komisyonda görüşmelerine devam edilen "Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” içeriğinde; İYİ Parti tarafından yayımlanan basın duyurusunda belirtilen, başta TTK olmak üzere madencilik alanındaki bazı önemli kamu kurumlarının Türkiye Varlık Fonu bünyesine alınarak satışına izin verecek herhangi bir düzenleme yer almamaktadır.
Söz konusu Kanun teklifinde, ülkemizin enerji ve hammadde ihtiyacının karşılanması noktasında yaşanan bazı gecikmeleri aşmak ve "Milli Enerji ve Maden Politikası” kapsamında sahip olduğumuz yeraltı kaynaklarımızı süratle ekonomiye kazandırmak hususunda madencilik sektörünü teşvik edici bir takım düzenlemeler yer almaktadır. İktidarımız süresince, TTK, TKİ ve Eti Maden gibi önemli kamu kuruluşları gerek üretim kapasitesi gerek teknolojik gelişim gerekse ekonomiye katkı anlamında altın dönemini yaşamıştır. İktidarımız önümüzdeki süreçlerde de bu kurumlara aynı önem ve değeri gösterecektir.”

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2020, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48