Vali Bektaş'tan Ahilik Günü açıklaması

Vali Bektaş'tan Ahilik Günü açıklaması

Vali Bektaş'tan Ahilik Günü açıklaması

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş Ahilik Haftası nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. Bektaş mesajında şu ifadelere yer verdi :

''Bir Esnaf örgütlenmesi olarak ifade edebileceğimiz Ahilik, milletimizin geçmişten günümüze önem verdiği değerlerle donatılmış, toplumu oluşturan bireylerin başta ticaret olmak üzere çeşitli meslek alanlarında yetişmelerine imkân sağlayarak, ekonomik yönden gelişmelerine öncülük eden, bunun yanısıra çalışma hayatında iyi ahlaka sahip olma, birlikte yaşama gibi anlamlı ilkeler üzerine kurulu bir düzeni ifade etmektedir. Asil milletimizin sahip olduğu yardımlaşma, dayanışma, paylaşma, kardeşlik, şefkat, hoşgörü gibi değerlerin yanında ,ticari ve sosyal hayatta dürüstlük, güvenilirlik, insan hak ve hukukuna saygı gibi değerleri  de bünyesinde barındıran, benimseyen, belli gelenekler, anlayışlar ve prensiplerle yürüyen ahilik geleneği toplum için büyük önem taşımaktadır.

Toplumun ana iskeletini oluşturan, sağladıkları üretim ile ülkemiz ekonomisine önemli katkı sunan esnaf ve sanatkârlarımız, yukarıda vurgulanan ilkeler doğrultusunda ticari ahlaka özen göstererek çalışma hayatlarını sürdürmektedirler. Bu duygu ve düşüncelerle tüm  esnaf ve ticaret erbabının Ahilik Haftasını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.''
 

Gündem

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2019, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48