Vali Bektaş’tan Rektör Çufalı’ya ziyaret

Vali Bektaş’tan Rektör Çufalı’ya ziyaret

Vali Bektaş’tan Rektör Çufalı’ya ziyaret

Zonguldak valisi Erdoğan Bektaş, BEÜ rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı’yı ziyaret etti. 

Rektörlük girişinde karşılanan Vali Erdoğan Bektaş’a Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı,  yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Ziyarette, Zonguldak’ın tarih, kültür, turizm, sağlık ve sosyal açıdan gelişimine yönelik işbirliği ile yapılabilecek çalışmalar değerlendirildi.  
Rektör Çufalı Zonguldak için üniversitenin önemini dile getirerek, şehre sağladığı, akademik, bilimsel, sosyo-kültürel ve ekonomik katkılardan bahsetti. 
Üniversite-valilik işbirliğinin şehrimizin gelişimine ve üniversitemizin büyümesine büyük katkılar sağlayacağına inandığını söyleyen Çufalı; Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin Zonguldak genelinde 11 farklı yerleşkede 37 bini aşan öğrencisi ile şehrin demografik yapısını büyük ölçüde etkilediğini, bu genç öğrenci nüfusunun, şehre sosyal ve ekonomik yönden canlılık kazandırdığını ifade etti. Şehrin öğrenciler için daha cazip hale getirilmesinin Zonguldak’ın gelişimine de büyük katkılar sağlayacağını belirtti. 
Zonguldak için geleceğe yönelik projelerde işbirliğine hazır olduklarını belirten Vali Bektaş, üniversitenin ve şehrin gelişimine önem verdiğini söyledi. Rektör Çufalı da ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek Vali Bektaş’a teşekkür etti.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 01:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48