Vali Çınar Gazetecileri kutladı

Vali Çınar Gazetecileri kutladı

Vali Çınar Gazetecileri kutladı

Vali Çınar, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı sebebiyle yazılı basın açıklaması yaptı. Açıklamasında gazeteciliğin ve basının önemini vurgulayan Vali Çınar, gazetecilerin bayramını kutladı;
“Toplumun aydınlatılması, kamuoyunun bilgilendirilmesi ve kamuoyu oluşturulmasında önemli bir kamusal görevi yerine getiren basın; demokrasimizin önde gelen kurumlarındandır. 
Basının toplumu yönlendirebilen bir güç olduğu değerlendirildiğinde demokrasilerin gelişmesinde basın özgürlüğünün ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmaktadır. 
Basında sansürün kaldırılmasından sonra Türk basını, gelişerek büyük bir yol kat etmiş, ülkemizde en çok ihtiyaç duyduğumuz temel hak ve özgürlüklerin korunması ve kullanılmasında önemli katkıları olmuştur. 
Yine, toplumu her zaman doğru ve eksiksiz bilgilerle aydınlatan, bir anlamda yol gösteren basın; kamuoyunda gereken güven ve saygıyı hak etmektedir. 
Bu duygu ve düşüncelerle büyük emek ve özveri göstererek zor ve o ölçüde önemli bir kamu görevini yerine getiren basın mensuplarımızın basın bayramını en içten duygularımla kutluyor, bundan sonraki çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diliyorum. “ diyerek  ifadelerini kullandı

Gündem

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2018, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48