Vali Çınar, Sarayspor'u kutladı

Vali Çınar, Sarayspor'u kutladı

Vali Çınar, Sarayspor'u kutladı

U14 Kategorisinde 112 takımın katılımı ile başlayan şampiyonada ilk 4’e kalan takımlar 4-5 Mayıs 2018 tarihlerinde Konya’da yapılan final maçlarında mücadele etmişti.

Müsabakalarda Zonguldak’ı Sarayspor temsil etmişti. İlk maçında Bodrum Belediyespor’u 2-1 yenerek  finale çıkan Sarayspor,  Türkiye şampiyonluğunu kıl payı kaçırmıştı.  Final müsabakasında Bursa  Arabayatağıspor’a 3-2 yenilen Sarayspor, Türkiye ikincisi olmuştu. U14 Kategorisinde Türkiye ikincisi olan Sarayspor’lu teknik ekip ve  futbolcular Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Kemal Demir, Futbol İl temsilcisi Metin Malkoç nezaretinde Vali Ahmet  Çınar’ı ziyaret etiler.

DEMİR; “37 SENE SONRA TÜRKİYE İKİNCİSİ ÇIKARDIK”

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaret sırasında bir konuşma yapan ASKF Başkanı Kemal Demir, amatör sporun içinde  bulunduğu durumu anlattı, Demir şunları söyledi ”Saraysporumuz Türkiye U-14 Şampiyonasında Türkiye ikincisi oldu. Zonguldak Amatör Futbol Kulüplerinin sıkıntılarını istişare yapmak için ne yapılabilir diye buraya geldik. İnşallah bizim için hayırlısı olur. Zaten sıkıntıları biliyorsunuz. Zonguldak’ta spor sıkıntılarını biliyorsunuz. İnşallah hep beraber bir şeyler yapmak için buraya geldik. Bugün bu kulübümüz buraya gelmeyecekti aslında. Biz ikisini beraber çıkaralım dedik. 37 sene sonra ilk defa finale çıktık. İnşallah gelecek sezon kupayı alarak geleceğiz’’şeklinde konuştu.

VALİ ÇINAR, TEBRİK EDİYORUM

Sarayspor’u başarısından dolayı kutlayan Vali Ahmet Çınar ise şu düşüncelere yer verdi;”Spor için diyecek bir şey yok. Gençlerimizin tamamını kendi yeteneklerine göre ilgi alanlarına göre sporla meşgul olmaları esas olan. Hem onların  kişisel gelişimi hem fiziksel gelişimi hem hayat tecrübesi kazanmaları tabi ki eğer olabiliyorsa derecelere girmek süratiyle şehrimizi ülkemizi temsil etmeleri konusuna açık bir yol. Eskiye göre hem tesisler anlamında hem de imkanlar anlamında devletimizin kurumlarımızın gücü ve faaliyet alanları genişledi büyüdü. Ama her şeye rağmen yeterli mi demek ki yetmiyor. Bu işin sonu yok.

Ama hali hazırda ihtiyaçlar ilgi alaka gerektiren alanlar var. Biz elimizden gelenleri ilimizde ki kurumlar STK’lardan birlikte yapmaya gayret ediyoruz. Daha iyi şeyler olacak. Hepimizin görevi. Daha verimli olursak daha iyi sonuçlar alacağız. “


Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2018, 06:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48