Vali Kaban, Görmez'e dünyaca ünlü Devrek Bastonu hediye etti

- "Sadece ülkemiz için değil bölgemiz için ve gönül coğrafyamız için de Diyanet İşleri Başkanlığımızın varlığı, barışın ve huzurun teminatı niteliğindedir"

Vali Kaban, Görmez'e dünyaca ünlü Devrek Bastonu hediye etti

ZONGULDAK - Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Sadece ülkemiz için değil bölgemiz için ve gönül coğrafyamız için de Diyanet İşleri Başkanlığımızın varlığı, barışın ve huzurun teminatı niteliğindedir. dedi.

Görmez, Zonguldak Valisi Ali Kabanı ziyaretinde, ramazanın son cumasının mübarek olmasını dileyerek, herkesin bayramını kutladı.

Nice huzurlu ramazanlara ve bayramlara kavuşulması dileğinde bulunan Görmez, şunları söyledi:

Alemi İslamın içerisinden geçtiği kötülükleri gerisinde bırakarak yoluna devam etmeyi Yüce Rabbimiz nasip eylesin. Diyanet İşleri Başkanlığımızın varlığı, bilhassa ülkemizin barışı, huzuru ve hem de dini istikrarı açısından gerçekten zaman ilerledikçe daha önemli olduğu ortaya çıkıyor. Sadece ülkemiz için değil, bölgemiz için ve gönül coğrafyamız için de Diyanet İşleri Başkanlığımızın varlığı barışın ve huzurun teminatı niteliğindedir. İnşallah bu ebediyete kadar devam eder. Bu topraklarda milletimizin bekası için önemli bir müessese.

Bugün Türkiyedeki bütün camilerde hutbenin son kısmında önemli bir konuya değineceklerine işaret eden Görmez, her yıl bayram sevinçlerinin trafik kazalarıyla acıya dönüştüğünü, herkesin annesini, babasını, yakınlarını ziyaret için yollara çıktığını ancak, pek çok anne babanın üzüldüğünü, çocukların yetim kaldığını kaydetti.

Görmez, sözlerini, Onun için bütün kardeşlerimiz ve vatandaşlarımızın bayramda yola çıktığı zaman lütfen çok sabırla hareket ederek, hiçbir kazaya uğramadan bayram sevincini yaşamasını istiyoruz. Her kardeşimizden istirhamım yollarda dikkat etsinler. Sevdiklerine sıhhat ve afiyet içerisinde ulaşsınlar, tekrar sıhhat ve afiyet içerisinde kendi ailelerine ve evlerine dönsünler. Cenab-ı hak kazasız, belasız, hiçbir canımızın zarar görmediği bir bayram geçirmeyi bizlere nasip etsin. diye tamamladı.

Daha sonra Vali Kaban, Görmeze dünyaca ünlü Devrek Bastonu hediye etti, Mehmet Görmez de Vali Kabana, Diyanet İşleri Başkanlığının bastırdığı çeşitli kitapları armağan etti.

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2017, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48