Vali Tutulmaz," 24 saat çalışacağız"

Zonguldak'ın yeni Valisi Tutulmaz," 24 saat çalışacağız"

Vali Tutulmaz," 24 saat çalışacağız"

Afyonkarahisar'dan Zonguldak'a atanan Vali Mustafa Tutulmaz, Zonguldak'ta makama oturduktan sonra ilk demecini verdi.

Gazetecilerin sorusunu cevaplandıran Tutulmaz, yapı olarak vatandaş odaklı ve kuralcı bir vali olduğunun altını çizerek, Zonguldak'ta da Sevgili Dili Projesi'ni uygulayacağı mesajını verdi.  

Vali Tutulmaz, Cumhuriyet'in kazanılan kentinden Cumhuriyet'in ilk vilayetine geldiğini hatırlatarak, şunları söyledi: "Son valililer kararnamesi ile Afyonkarahisar'dan Zonguldak'a geldim. Cumhuriyet'in kazanılan topraklarından Cumhuriyet'in ilk vilayeti olan Zonguldak'a geldim. Projelerin Afyon'daki, Siirt'te ilimize uyan bölümlerini hep beraber gerçekleştireceğiz. Vatandaşımızın hizmetindeyiz. Vatandaş odaklı yönetim anlayışı içerisinde olacağız. Kuralsız bir yönetim değil kuralları uyan bir yönetim içerisindeyiz. Kurala uymak toplum için olmazsa olmazdır. Vali olarak kuralcı biriyimdir. Kısa sürede ilimizi gezeceğiz. Buraya uygun projeler nelerdir gözlemleyeceğiz. Yapılmış projelerin takipçisi olacağız. Bunu da hep beraber sizlerle yapacağız. Ben Cumhurbaşkanımıza ve İçişleri Bakanımıza teşekkür ediyorum. İnşallah sizlerle beraber başarılı çalışmalar yapacağız. Afyon'da sevgi dili projesi yapmıştık. Burada da onu uygulayacağız. Bundan sonra 24 saat çalışacağız." ifadesini kullandı. 

Biz kamu görevlisiyiz. Bir çok yerde hizmet ettik. Her hizmet edilecek yer kutsaldır. Hizmet edeceğimiz yer Zonguldak'tır. Her yerin kendisine ait güzellikleri var."

Son 4 valimiz tanıdığım insanlar. Bir kısmını da Ankara'da tanıdım. Bizde öncesi sonrası yoktur.

Ben de buraya tayinim çıktıktan sonra bir araştırma yaptım. Şu projeyi bu projeyi yapacağım derken yanlış olur. Gücümün yettiği makam ve mevki konumunu Zonguldak için harcayacağım

Pandemi sürecinde güzel mücadele yapılmış. Sayı az bir konumda. Anadolu şehirlerinde azalmış durumda. Toplum kurallara uymazsa yöneticinin yapacağı bir şey kalmaz. Vatandaş duyarlı olacak. Kurallara uyduğumuzda bir sıkıntı yok. Kamu her alanı kuralla belirlenmiştir. Afyon gibi belirli bir konuma getireceğiz. Orda yaptığımız projelerin benzerlerini buraya yapacağız. Her ilin kendine ait dinamikleri var. Bize düşen potansiyelleri yakalayabilmek. Başarı Allah'tandır.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2020, 18:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39